17 lipca w Legnicy zabrzmi muzyka chrześcijańska. GiG Competition po raz pierwszy w Polsce

Organizowany od kilku lat w Niemczech katolicki festiwal muzyki chrześcijańskiej GiG Competition po raz pierwszy zawita do Polski w niedzielę 17 lipca. Na zaproszenie biskupa legnickiego pojawią się tam muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii, Irlandii i Polski. GiG Competition (skrót od “Bóg jest dobry” – Bóg jest dobry) “chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzin, podkreślają organizatorzy.

zdjęcie organizatorów GiG Competition

GiG Competition to katolicki festiwal muzyczny, który od 2016 roku koncertuje w całych Niemczech. Jednak w tym roku GiGFest po raz pierwszy odwiedzi Polskę, a Legnica stanie się miejscem jego organizacji.

Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i muzycy z całego świata. W Legnicy pojawią się muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii.

Dorastałem jako katolik, ale nie praktykowałem swojej wiary. Teraz jestem tam, gdzie Bóg mnie chce. Jeśli wezwie mnie do Niemiec, będę tam. To dla mnie zaszczyt być tutaj – powiedział Joe Melendrez, hiszpańsko-amerykański raper, który podczas ostatniej niemieckiej edycji GiG Competition tworzy muzykę z przesłaniem ewangelizacyjnym. Tego lata odwiedzi również Legnicę.

Festiwal, który łączy dwie rzeczywistości

Jak podkreślają organizatorzy, GiG Competition chce przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodzieży i rodzinom. GiG to „Bóg jest dobry” i „muzyka na żywo”, te dwie rzeczywistości łączą się podczas festiwalu. Muzyka powinna w łatwy i zabawny sposób dawać jasno do zrozumienia, że ​​Bóg jest naprawdę dobry i kocha nas wszystkich.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają w niedzielę 17 lipca od godz. 16.00 na os. Kopernika w Legnicy (plac obok kościoła Matki Bożej Królowej Polski) aby posłuchać muzyki na światowym poziomie, posłuchać historii wielu ludzi z całego świata i tym samym zrozumieć, że Bóg jest dobry. Jak dodają, wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność.

pa, GiG Competition, KAI / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce odbiorczej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Station7

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.