Abp Jędraszewski: świat zostanie zbawiony przez wiarę, miłość i piękno

W sobotni wieczór w kościołach w Krakowie i Wadowicach odbyła się Noc Chórów w ramach XI Zjazdu Polskiej Federacji Pueri Cantores. W Katedrze Wawelskiej śpiewał Chór Katedralny w Poznaniu i chór Canticum Novum z Szuszeca.

– Śpiewane teksty uniosły naszą duszę do góry – mówił obecny w Katedrze Wawelskiej arcybiskup Marek Jędraszewski, nawiązując do finałowego „Magnificat anima mea Dominum” w wykonaniu chóru Canticum Novum z Szuszeca.

Odnosząc się do innego utworu śpiewanego przez Canticum Novum oraz do frazy Cypriana Kamila Norwida, metropolita krakowski stwierdził, że „świat zostanie zbawiony przez wiarę, miłość i piękno”.

Noc Chórów odbyła się w ramach XI Zjazdu Polskiej Federacji Pueri Cantores, który odbywa się w Krakowie w dniach 28-31 lipca. Na Wawel przyjechało 21 śpiewających chórów dziecięcych i młodzieżowych z całej Polski, Węgier i Białorusi.
Kongres zakończy się w niedzielę 31 lipca Mszą św. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Arcybiskup Marek Jędraszewski, Arcybiskup Krakowski, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. prof. Robert Tyrał, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Codziennie publikujemy najważniejsze informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy zadanie to będzie stawało się coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy o wsparcie portalu eKAI.pl poprzez stronę Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli wypełniać naszą misję. Dowiedz się więcej tutaj.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.