Adrianna Sułek dla Interii o szczegółach spotkania z prezesem PZLA

Adrianna Sułek przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Monachium, gdzie lada dzień będzie walczyć o najwyższy cel.

Ambitny sportowiec stawia poprzeczkę jak najwyżej. – Oczywiście mierzę w złoto, ale wiem, że wciąż mam słabszą konkurencję niż najlepsze dziewczyny. Dlatego mam nadzieję, że zgłoszę siedem konkursów na bardzo, bardzo wysokim poziomie – zapowiada tegoroczna wicemistrzyni świata.

– Ostatni tydzień treningowy i pogoda również pokazały, że nie jestem jeszcze gotowa do biegania z dziewczynami na tym poziomie. Cieszę się jednak, bo nie byłam ostatnia i uzyskałam trzeci wynik w karierze (13,43). To pokazuje, że będę mógł biec szybciej w siedmiorundowych zawodach. Nie ukrywam, że łatwiej mi wystartować w mojej specjalności – kontynuował Sułek.

Sportowiec rzucił światło spotkanie z prezesem Henrykiem Olszewskim, szefem PZLAco miało tłumaczyć animozje i spokojne emocje. Te pojawiły się w przestrzeni medialnej podczas ostatnich mistrzostw świata w Eugene.

Była to rozmowa o przeciwnościach losu, które napotkałem na swojej mistrzowskiej ścieżce. A teraz wierzę, że to już się nie stanie, bo żeby osiągnąć wynik 7000 punktów w siódmej rundzie, takich rzeczy nie da się zrobić – mówił Sułek, dodając, że to nie był „wezwanie na dywan”, a raczej rozmowa partnerska.

– Przede wszystkim nie wszyscy członkowie zarządu byli obecni na tym spotkaniu, więc Nie czułem żadnej presji, aby wkrótce zostać pociągniętym do odpowiedzialności za moje zeznania. To była normalna rozmowa na ten temat, grać do jednej bramki, zdobyć 7 tysięcy punktów i zdobyć te medale, na których mi, polskiemu związkowi i kibicom zależy – mówił Sułek. Oprócz prezydenta Olszewskiego i zawodnika w spotkaniu wzięli udział wiceprezydent Sebastian Chmara, Lech Leszczyński oraz trener sportowca Marek Rzepka.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.