Ale pewność siebie: Federer był 40 razy gorszy ode mnie Tenis

Holger Rune (ATP: 29) zabłysnął podczas Roland Garros 2022 z wybitnym wynikiem. 19-latek dotarł do ćwierćfinału, co było jego największym osiągnięciem w karierze, ponieważ nigdy wcześniej nie udało mu się awansować do drugiej rundy turnieju wielkoszlemowego. Co więcej, po raz pierwszy od 55 lat Dania ma przedstawiciela tego kraju na tym etapie turnieju RG.

Obejrzyj wideo
Czy będzie ulica imienia Igi Świątek? “Dla nas jest wyjątkową osobą”

Rune jest porównywany do młodego Federera. “Mam dużo czasu”

Zwykle młodzi piłkarze osiągający tak wysoki poziom zyskują rzesze fanów. W tym przypadku być może grono fanów się powiększyło, ale z pewnością nie jest to duży napływ obserwujących. A wszystko to za sprawą kontrowersyjnego zachowania Duńczyka.

Rywalka Chwalińskiej straciła nerwy na Wimbledonie. „Żałosna osoba” [WIDEO]

– Mam ekstremalną pasję do sportu i może czasami za bardzo to okazuję. Mam 19 lat. Jestem jeszcze młoda i każdego dnia staram się dodać coś pozytywnego do swojej postawy. To jest proces. Widzę zmiany i jest świetnie. Gdyby wszyscy ludzie na świecie byli tacy sami i myśleli tak samo, byłoby to okropne. Fajnie jest, gdy wiesz, czego chcesz i lubisz swoją postać, powiedział Rune, cytowany przez categorical.co.uk.

19-letni tenisista wywołał spore oburzenie podczas porażki ćwierćfinału French Open z Casperem Ruudem (ATP: 5). – Idź stąd! Idź stąd! Idź stąd! krzyczał wściekle podczas trzeciego seta meczu. Słowa młodego Duńczyka padły na obszar bokserski, na którym siedział jego sztab szkoleniowy i rodzina. Chwilę później kamery pokazały, jak jego matka i trenerka Aneke Rune opuszczają trybuny. Jego trener Lars Christensen i jego siostra pozostali w boksie.

Po meczu młody Duńczyk został zapytany o sytuację związaną z matką. – To nieporozumienie. Nie powiedziałem mamie, że powinna opuścić stadion. To nie był powód. Nie powiedziałem tego nikomu konkretnie, byłem sfrustrowany – wyjaśnił w rozmowie z Eurosportem.

Rune opublikował również put up w mediach społecznościowych, wyjaśniający sytuację szerzej. -Kocham moją mamę i nie wyrzuciłbym jej z kortu. Kiedy jestem sfrustrowany, pomaga mi, gdy ona lub trener wychodzi, więc nie muszę ich do tego zmuszać. Mama zrobiła coś podobnego podczas meczu ze Stefanosem Tsitsipasem, żeby zostawić mnie w spokoju. Ona to kontroluje, nie ja – napisała 19-latka.

Teraz, gdy emocje po turnieju Wielkiego Szlema opadły, Holger Rune wyjaśnia zachowanie w zaskakujący sposób, porównując do początków legendy tego sportu. Federer był może 40 razy gorszy ode mnie i jest teraz jednym z najbardziej podziwianych kolarzy na trasie. Myślę więc, że mam jeszcze dużo czasu na zbudowanie jeszcze lepszego wizerunku – powiedział.

A reprezentantowi Danii trudno się mylić, bo mistrz Szwajcarii nie od razu zbudował swoją reputację. – Bardzo szybko się rozwinął podczas treningów w Bazylei. Był usatysfakcjonowany. Potem, kiedy zaczynał wielkie turnieje, nie robił już tak dużych postępów. Czuł się sfrustrowany i często rzucał rakietą. Poza tym zawsze przeklinał, ale cóż, to domena wszystkich młodych ludzi – wspominał Barlocher.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.