Andre Iguodala podjął decyzję o przyszłości. Zwrócił się do gwiazdy Warriors

Andre Iguodala, który zdobył cztery tytuły mistrza NBA, nie planuje jeszcze zakończyć swojej kariery. 38-latek podjął decyzję o swojej przyszłości.

Patryk Pankowiak

Andre Iguodala

Getty Photographs / Jason Mendez / Na zdjęciu: Andre Iguodala

Jeden z najbardziej doświadczonych koszykarzy NBA, Andre Iguodala, podzielił się w piątek swoimi planami. Weteran nie zamierza jeszcze wieszać butów na kołku.

38-latek ponownie będzie reprezentował barwy Golden State Warriors. Sezon 2022/2023, który rozpocznie się niebawem, 18 października, będzie jego dziewiętnastym sezonem w karierze.

„Daj znać, Steph, ten jest ostatni” – powiedział Iguodala w swoim podcaście „Level Ahead”, zwracając się do kolegi z drużyny Stephena Curry’ego, z którym wygrał cztery mistrzostwa NBA – ostatnie w czerwcu tego roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: Andrejczyk na wakacjach. Wybrała niezwykły kierunek

Oznacza to, że nadchodzący sezon będzie ostatnim w karierze absolwenta Arizony. Marzeniem, które się dla niego kończy, byłoby z pewnością zdobycie kolejnego, już piątego, trofeum. Wojownicy są jednymi z głównych faworytów do ponownego wygrania ligi.

Andre Iguodala trafił do NBA, w drafcie z 2004 roku został wybrany dziewiąty przez Philadelphia 76ers. Miał kampanię (2007/2008), w której zdobywał nawet 19,9 punktu na mecz, 5,4 zbiórki i 4,8 asysty.

38-latek miał ostatnio średnio 4,0 punkty, 3,2 zbiórki i 3,7 asyst w 31 meczach dla Warriors. Iguodala, Curry, Klay Thompson, Draymond Inexperienced i trener Steve Kerr zdobyli razem cztery mistrzostwa NBA (2015, 2017, 2018, 2022).

Czytaj też: Marcin Gortat: To wyczyn historyczny. Czapki z głów

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania.

Czy Warriors zdobędą mistrzostwo NBA w sezonie 2022/2023?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.