Anita Włodarczyk opowiada o ściganiu złodzieja. „To były ułamki sekundy”

– To były ułamki sekundy, tak zareagowałem i nie mam wyrzutów sumienia. Myślę, że mój charakter i ambicja sportowa były ode mnie silniejsze. Dlatego postanowiłem pobiec za złodziejem – mówi Włodarczyk.

Początkowo sądzono, że to drobna kontuzja, ale po badaniach okazało się, że mięsień jest całkowicie zerwany i nasz mistrz będzie musiał przejść operację. – Miałem rezonans magnetyczny i widać było, że ten mięsień był naderwany, ale kiedy lekarz otworzył nogę, zobaczył, że jest całkowicie złamana, stąd gips – opowiada.

Włodarczyk jest pozytywnie nastawiona do kontuzji i mówi, że zaraz po postawieniu diagnozy przypomniała sobie przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio, podczas których również doznała poważnej kontuzji. Ostatecznie zdobyła złoty medal. – Sposób zdobycia medalu olimpijskiego: dwa lata temu operacja, kontuzja, rekonwalescencja i medal olimpijski – śmieje się.

***

Nie czuje się najlepszym polskim siatkarzem w historii, ale czuje, że dzisiaj jest jego najlepszy czas. Bartosz Kurek, ceniony przez kibiców i kolegów z drużyny, pokornie przyznaje, że do sukcesu potrzebny jest mu zespół, a do pełni szczęścia potrzebny mu medal olimpijski. – Zrobię wszystko, aby dodać ten najcenniejszy tytuł – mówi w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem. Ujawnia również to, co powiedział mu Very important Heynen po fatalnym otwarciu meczu z Belgią, jak motywuje drużynę do dzisiejszej pracy Nikola Grbić, jak czuje się na boisku bez swoich najlepszych przyjaciół i co może mieć jego… wściekłość z tym.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.