ATP w Metzu. Hubert Hurkacz pokonał Arthura Rinderknech

Półfinalista zeszłorocznego Wimbledonu potwierdza, że ​​hala w Metz bardzo mu odpowiada. Właśnie wygrał szósty mecz z rzędu na tym obiekcie, szósty bez straty seta. Jest na dobrej drodze do obrony tytułu, który zdobył w zeszłym roku w Lotaryngii.

Podobnie jak w poprzednim meczu – z Domika Thiema – Hurkacz zachwycił bardzo solidną grą z linii końcowej i rzetelną obsługą. Kontrolował spotkanie praktycznie bez większego kryzysu.

Potrzebował 33 minut, aby wygrać pierwszego seta i jedną przerwę zagrywki przeciwnika (już w czwartej partii). Ani razu nie bronił się przed utratą własnej aplikacji. Rinderknech (60. ATP) był szczególnie rozczarowany drugim serwisem. Zdobył za nim dwa z sześciu punktów.

W drugim secie Francuz miał przebłyski dobrej gry w pierwszej fazie. Groził nawet Hurkaczowi zerwaniem zagrywki (break level na 3:1), ale Polak zdołał się spokojnie obronić. Wrocławianka dwukrotnie wygrała mecze podaniem Rinderknecha.

Spotkanie trwało tylko godzinę i sześć minut. Hurkacz zagrał szybciej niż w czwartek z Thiemem (godzina i 13 minut). Niestrudzony wrocławianin weźmie udział w półfinale Lorenzo Sonego (65. ATP). Włoch do tej pory pokonał w Metz: Aslan Karacewo, Gilles Simon i Sebastian Korda. Polak jest faworytem tego pojedynku i po wyeliminowaniu zostaje rozstawiony z “jedynką” Daniil Miedwiediew (niespodziewana porażka ze Stanem Wawrinką)cały turniej.

Olgierda Kwiatkowskiego

Ćwierćfinały turnieju Moselle Open ATP 250 w Metz (pula nagród 534 555 euro)

Hubert Hurkacz (Polska, 2) – Arthur Rinderknech (Francja) 6:3, 6:2


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.