Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej. W tej pięknej krainie jest coś do zobaczenia! Wieże widokowe, muzea, parki dla dzieci i wiele więcej

Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej przyciągają turystów z Polski (i nie tylko) przez cały rok. Wszystko dzięki wyjątkowej przyrodzie i dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej – tam po prostu nie sposób się nudzić! Aby ułatwić Ci planowanie podróży, przygotowaliśmy listę – zobacz najciekawsze, fajne i urokliwe atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej. Co zobaczyć w tej malowniczej krainie? Wieże widokowe, muzea i parki dla dzieci to dopiero początek.

Zawartość

Kotlina Kłodzka to area bogaty w atrakcje turystyczne – zabytkowe zamki, unikatowe formacje skalne, dobrze usytuowane wieże widokowe, ciekawe trasy rowerowe i tereny o wielkich walorach przyrodniczych to dopiero początek rozrywki. Ich mnogość i różnorodność sprawia, że ​​każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, zainteresowań czy kondycji fizycznej. Wybierz się z nami w podróż po najciekawszych atrakcjach Kotliny Kłodzkiej.

Niezwykłe formacje skalne na Szczelińcu Wielkim. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0. fot. Wikipedia.org / Pudelek / CC BY-SA 4.0

Skalne miasto to zespół kind skalnych powstałych w wyniku erozji lądowej. Co ciekawe, w okolicach Kotliny Kłodzkiej znajdują się dwa takie miejsca – oba położone w Górach Stołowych – Błędne Skały i Szczeliniec Wielki. Błędne skały to wyjątkowe miejsce w całej Polsce. Położone w Górach Stołowych na wysokości 853 m n.p.m. tworzą fenomenalne labirynty. Teren, na którym się znajdują, jest równie malowniczy – skały znajdują się w Parku Narodowym Gór Stołowych, prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych w kraju.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.