Barcelona nie rezygnuje z walki o Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Barcelona to miasto kojarzone bardziej ze słońcem i wakacjami. Gdyby odbywały się tam igrzyska olimpijskie, większość pomyślałaby o letnich igrzyskach, zwłaszcza że jeden – w 1992 r. – się tam odbył. Okazuje się jednak, że Barcelona stara się o wygranie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

W czerwcu Hiszpański Komitet Olimpijski podjął decyzję o wycofaniu kandydatury katalońskiej stolicy z organizacji imprezy w 2030 roku. Kilka dni temu nastąpiła jednak nieoczekiwana zmiana, a działacze się nie poddają. Głównym powodem jego rezygnacji był spór między Katalonią a Aragonią. Oba regiony miały dzielić organizację poszczególnych konkursów. Tarcia doprowadziły do ​​jego rezygnacji, ale według El Pais niedawno osiągnięto porozumienie. W tym sensie, że Katalonia chce się zorganizować bez udziału Aragonii.

Gdzie miałyby się odbyć niektóre z pierwotnie planowanych zawodów w tym regionie? Katalonia chciałaby skorzystać z pomocy ośrodków zagranicznych. Projekt został wysłany do Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego. Jedną z najpopularniejszych dyscyplin w ZIO są zawody w skokach narciarskich. Jak wiadomo, w Barcelonie nie ma skoków, ale na ratunek mogą przyjść Sarajewo czy Courchevel.

Pomysłodawcy liczą na zorganizowanie imprezy w 2030 roku lub cztery lata później.

***

– Najpierw piłkarz, potem celebryta – mówi o sobie. Nie „chodzi po ścianach”, nie zwraca na siebie uwagi mediów. Interesują go media, choć niekoniecznie w kontekście sportowym. Łukasz Kadziewicz wypytuje go o karierę piłkarską, a Jarosław Bieniuk odpowiada, co dał mu sport, co wziął i czy czuł się spełniony zawodowo. – W piłce nożnej pułap jest tak wysoki, że trudno powiedzieć – jestem zadowolony – przyznaje. Przyznaje, że na jego karierę duży wpływ miało jego życie prywatne. Pozytywne? Negatywne? Pokazuje też, czego brakowało jego pokoleniu, by sięgnąć po więcej w piłce nożnej i jakie może mieć to połączenie… z Unią Europejską.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.