Barcelona postawiła Dembele ultimatum. A on odpowiedział. Skręt akcji Piłka nożna

Saga związana z przyszłością Ousmane’a Dembele trwa już od kilku miesięcy. Zanim Xavi Hernandez zastąpił Ronalda Koemana, wydawało się, że Francuz drugą część minionego sezonu spędzi na trybunach, ale nowy trener Barcelony chciał pracować z Dembele. Skrzydłowy próbował w ostatnich tygodniach przenieść się do Bayernu Monachium, Chelsea i Paris Saint-Germain, ale ostatecznie nie otrzymał do tej pory żadnej formalnej oferty.

Obejrzyj wideo
Donbass Enviornment wtedy i teraz. Jak wygląda stadion, na którym rozgrywano Mistrzostwa Europy w 2012 roku?

Czy Ousmane Dembele zostanie jednak w Barcelonie? Już o krok od przyjęcia oferty

Hiszpański dziennik „AS” donosi, że Ousmane Dembele może ostatecznie zostać w Barcelonie. Francuz jest bliski przyjęcia oferty, którą od grudnia zeszłego roku stopniowo odrzuca władzom Barcelony. Dembele zadzwonił w zeszły poniedziałek do Xaviego Hernandeza i poprosił o zgodę na rozmowy z Joan Laportą. Trener Barcelony miał podkreślić, że jeśli Ousmane Dembele nie zaakceptuje obecnej oferty, będzie musiał poszukać nowego pracodawcy.

Jakie były wymagania Ousmane Dembele na początku negocjacji? Florian Plettenberg ze Sky Sports activities uważa, że ​​Francuzi zażądali wynagrodzenia w wysokości 43 mln euro brutto rocznie, a dodatkowo miały pojawić się 7 mln euro premii. Według Plettenberga „Xavi zaniemówił, słysząc żądania Dembele”. Ponadto agent Moussa Sissoko liczył na otrzymanie prowizji w wysokości 20 mln euro. Teraz wszystko wskazuje na to, że Dembele zaakceptuje warunki Barcelony, a następnie rozstanie się ze swoim obecnym agentem.

Ousmane Dembele dołączył do FC Barcelona w sierpniu 2017 roku za 140 milionów euro od Borussii Dortmund. Od tego czasu reprezentant Francji rozegrał 149 meczów, strzelając 32 gole i notując 34 asysty. 25-latek zmagał się z licznymi kontuzjami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, omijając ponad sto meczów Barcelony we wszystkich rozgrywkach.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.