Barcelona pozbywa się kolejnego motocyklisty. Idzie do rywala ligi Pika none

FC Barcelona jest bardzo aktywna podczas letniego okna. Najgłośniej było oczywiście o transferach do klubu, zwłaszcza Roberta Lewandowskiego, ale w międzyczasie klub zmuszony jest sprzedać kilku zawodników, aby spełnić finansowe wymogi truthful play.

Obejrzyj wideo
Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły o 1500%. Jak to możliwe? Wybierz usługę

Z boiska zszedł Nicola Zalewski. Lęk. Kontuzja polskiego przedstawiciela

Oscar Minguez w Celcie Vigo

FC Barcelona w sobotę ogłosiła sprzedaż Oscara Minguezy do Celty Vigo. Scholar katalońskiego klubu pomyślnie zdał testy medyczne i podpisał czteroletni kontrakt, a koszt transakcji wyniósł trzy miliony euro. W drużynie z Galicji z pewnością będzie mógł liczyć na więcej okazji do gry niż na Camp Nou.

Minguez spędził całą swoją karierę w FC Barcelona. Od 2014 roku przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowe, natomiast od listopada 2020 roku był członkiem pierwszej drużyny. Łącznie rozegrał 66 meczów w koszulce Barcelony, w których strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst. Zdobył też jedno trofeum z klubem – Copa del Rey w sezonie 2020/21.

Więcej graczy opuści Barcelonę

Oscar Mingueza nie jest pierwszym graczem, który opuścił Barcę w letnim oknie. Po okresie wypożyczenia Adama Traore i Luuk de Jong wrócili do swoich macierzystych drużyn. Ponadto Philippe Coutinho wyjechał do Aston Villi, Francisco Trincao został wypożyczony do Sportingu, Rey Manaj do Watford, Moussa Wague do HNK Gorica, Dani Alves przeniósł się do UNAM Pumas, a Clement Lenglet na rok do Tottenhamu.

Trzy gole Gonzalo Higuaina.  Za pierwszym prawie rozerwał siatkęTrzy gole Gonzalo Higuaina. Za pierwszym prawie rozerwał siatkę

Kilku innych graczy może opuścić klub w najbliższych tygodniach. Przyszłość Frenki de Jong, którego klub chce sprzedać, wciąż jest niepewna, ale sam zawodnik niechętnie zmienia drużyny. W dodatku ważą się losy takich piłkarzy jak Samuel Umtiti, Martin Braithwaite czy Miralem Pjanić.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.