Bartłomiej Drągowski już w nowym klubie: negocjacje były skomplikowane Piłka nożna

Przyszłość Bartłomieja Drągowskiego w Fiorentinie stała się jasna, gdy zespół ogłosił przejęcie Pierluigiego Golliniego. Reprezentant Polski miał już problemy z regularną grą w poprzednim sezonie, a teraz stałoby się to prawie niemożliwe. Było więc oczywiste, że 24-latek zmieni klub. Początkowo mówiło się o zainteresowaniu Southampton, potem Espanyol Barcelona, ​​ale ostatecznie Drągowski pozostanie w Serie A i będzie bronił barw Spezii.

Obejrzyj wideo
Lewandowski czy Messi? Pytamy fanów w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Szymon Żurkowski w ramach wymiany transferowej? Fiorentina ceniła Polaka

Po transferze do Spezii głos zabrał Bartłomiej Drągowski. Doradzali mu inni przedstawiciele Polski

Drągowski stał się więc trzecim polskim piłkarzem, który zagra w drużynie Ligurii. Obecnie grają tam Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior, a jak przyznał sam były bramkarz m.in. Fiorentinie doradzili mu, aby przyjął ofertę Spezii: – Bardzo dobrze wypowiadali się o mieście, kibicach, środowisku klubu i zawodnikach. Dobrze się tu czują i dobrze trenują, co jest dla mnie bardzo ważne. Wobec tych słów decyzja była łatwa – powiedział na konferencji prasowej.

Sam proces negocjowania przelewu nie był jednak taki prosty. Fiorentina miała opóźnić wypłatę polskiemu bramkarzowi, ale ostatecznie wszystkie opłaty zostały uregulowane i mógł zmienić klub: – Negocjacje były skomplikowane, ale dzięki dyrektorom sportowym udało nam się je sfinalizować po intensywnych dniach pracy. Bardzo się cieszę, że tu przyjechałem i chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego transferu – dodał.

Spezia, ogłaszając przejęcie Drągowskiego, opublikowała put up, w którym polski bramkarz został przedstawiony jako bohater popularnego serialu „Wikingowie”, którego Drągowski jest fanem. W związku z tym zdjęciem dziennikarze 24-latka zapytali, czy mógłby być liderem w szatni Spezii: – Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę pracować z resztą zespołu i zrobię wszystko, aby im pomóc. Ale wciąż jestem młody i muszę się jeszcze wiele nauczyć. Zdecydowanie dam z siebie wszystko, w szatni i na boisku – odpowiedział.

Więcej tego rodzaju treści można znaleźć na strona główna Gazeta.pl

Piotr ZielińskiNapoli ma nowy plan dla Piotra Zielińskiego. Spalletti wziął go i wymyślił

Drągowski został również zapytany o zbliżające się Mistrzostwa Świata i jego szanse na zdobycie tytułu: „Zawsze wspaniale jest być częścią reprezentacji narodowej, ale moim osobistym celem jest jak najszybsza aklimatyzacja i dobra gra w Spezii” – odpowiedział. Polski bramkarz powinien mieć szansę na regularne występy, bo z Lazio odszedł Ivan Provedel, który był pierwszym wyborem trenera w poprzednim sezonie.

Spezia nie spisała się zbyt dobrze w zeszłym sezonie i zajęła dopiero 16. miejsce w tabeli. W pierwszym meczu obecnej edycji Serie A drużyna z Ligurii zmierzy się z Empoli. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia i rozpocznie się o 20:45.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.