Bartosz Białkowski obronił rzut karny. To nie pomogło jego zespołowi

Jak dotąd w Mistrzostwach Anglii jest tylko jedna drużyna z pełnymi punktami. Blackburn Rovers wygrał oba mecze w pierwszych dwóch meczach. Piłkarze Millwall z Bartoszem Białkowskim w składzie nie odnieśli sukcesu.

Sheffield United dość szybko objęło prowadzenie. Już w 7. minucie Iliman Ndiaye otworzył wynik meczu. Wynik podniósł Sander Berge. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli prowadzić trzema bramkami. Rhian Brewster został sfaulowany w polu karnym, ale Białkowski obronił strzał Olivera Norwooda.

Goście z Millwall nie byli w stanie odrobić strat w drugiej połowie i przegrali dwoma bramkami. Teraz, jak większość drużyn Championship, mają na swoim koncie trzy punkty.

***

– Najpierw piłkarz, potem celebryta – mówi o sobie. Nie „chodzi po ścianach”, nie zwraca na siebie uwagi mediów. Interesują go media, choć niekoniecznie w kontekście sportowym. Łukasz Kadziewicz wypytuje go o karierę piłkarską, a Jarosław Bieniuk odpowiada, co dał mu sport, co wziął i czy czuł się spełniony zawodowo. – W piłce nożnej pułap jest tak wysoki, że trudno powiedzieć – jestem zadowolony – przyznaje. Przyznaje, że na jego karierę duży wpływ miało jego życie prywatne. Pozytywne? Negatywne? Pokazuje też, czego brakowało jego pokoleniu, by sięgnąć po więcej w piłce nożnej i jakie może mieć to połączenie… z Unią Europejską.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.