Bayern świetnie sobie radzi bez Lewandowskiego. Było już 5:0 przed przerwą

Bayern Monachium zdobył mistrzostwo Niemiec w ostatnich dziesięciu sezonach. A początek igrzysk 2022/23 już pokazał, że w tym roku może się to nie zmienić. W I rundzie podopieczni Juliana Nagelsmanna zmierzyli się z Eintrachtem Frankfurt, co nie miało być łatwym zadaniem, wszak są zwycięzcami ostatniej edycji Ligi Europy. Jednak rzeczywistość na boisku okazała się okrutna dla gości.

Obejrzyj wideo
Anna Lewandowska: „To był wielki sen Roberta”

Rummenigge: Nikt nie zbliża się do wyników Lewandowskiego

Bayern objął prowadzenie w piątej minucie. Kevin Trapp, bramkarz Entratta, spodziewał się dośrodkowania z rzutu wolnego, ale Joshua Kimmich go zaskoczył. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 11. minucie było już 2:0. Thomas Mueller oddał strzał z woleja, ale strzał został zablokowany. Ale Benjamin Pavard złapał piłkę i poprawił wynik. Sadio Mane, Jamal Musiala i Serge Gnabry również trafili do siatki w pierwszej połowie. Tym samym napastnik Liverpoolu, który ma zastąpić Roberta Lewandowskiego, strzelił gola w swoim ligowym debiucie (wcześniej był w Superpucharze).

W ostatnich dwóch golach asystował Mueller, którego Karl-Heinz Rummenigge określił kilka dni temu jako przyszłego najlepszego strzelca.

– Moim ulubionym jest Thomas Mueller. W tym sezonie nikt nie zbliży się do wyników Roberta Lewandowskiego, więc myślę, że 24 gole powinny wystarczyć, aby zdobyć koronę najlepszego strzelca. Mueller będzie teraz musiał bardziej skupić się na bramkach niż na asystach – powiedział Rummenigge w “Sport Bilda”. Ale wróćmy na boisko.

W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole. W 64. minucie Randal Muani wykorzystał błąd Manuela Neuera i skierował piłkę do siatki. Na koniec meczu Musiał strzelił bramkę 6:1, dla której była to już druga bramka. 19-letni Niemiec po raz kolejny udowodnił, że potrafi być kluczowym graczem Bayernu.

Z dobrej strony pokazał się też debiutant Ryan Gravenberch, sprowadzony latem z Ajaksu Amsterdam. Przyzwoicie grał również Matthijs de Ligt, były korsarz Juventusu, który również zadebiutował w Bundeslidze.

Kolejna runda Bundesligi

Bayern zmierzy się u siebie z Wolfsburgiem 14 sierpnia, a Eintracht dzień wcześniej pojedzie do Berlina, by zagrać z Herthą. Ale to dopiero w 2 rundzie. A co jeszcze nas czeka w I rundzie? Sobotni mecz (18:30) pomiędzy Borussią Dortmund i Bayerem Leverkusen zapowiada się na strzał w dziesiątkę. Warto też śledzić niedzielne spotkanie Stuttgartu z RB Lipsk.

Sport.pl transmisje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka dla Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, zdjęcia ze stadionu i miejsc, które teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. Wszystko to można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Zdjęcia, smaki, relacje na żywo, zdjęcia i filmy. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.