Będzie gorąco, będzie gorąco – Braniewo

Prognoza pogody na nadchodzący weekend? Jedno słowo – upał. Temperatura w Polsce może sięgać nawet ponad 30°C. Ile pokażą termometry w Braniewie?

Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni. Jakich temperatur możemy spodziewać się w weekend 24-26 czerwca w Braniewie?

PIĄTEK
Od 14:00 termometry mogą wskazywać ponad 27°C. Temperatura może wzrosnąć do 29°C między 18:00 a 19:00. Później zacznie spadać – nawet do 18,9°C.

SOBOTA
W sobotę od 10 rano będzie bardzo gorąco. Wysokie temperatury – nawet do ponad 32°C – mogą utrzymywać się nawet do 19°C, a spadną w nocy, gdy termometry pokażą około 21°C.

NIEDZIELA
O 5 rano – około 20,5°C, ale o 8 rano termometry mogą wskazywać ponad 27°C. Później jeszcze cieplej – według prognoz najwyższa temperatura tego dnia może nawet przekroczyć 35°C. Odpoczniemy trochę od ciepło dopiero po 23:00, kiedy temperatura wyniesie około 25°C. Noc będzie ciepła.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH
Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie i opiekuj się zwierzętami – policjanci apelują o zdrowy rozsądek i rozwagę.

Nie zostawiaj w aucie dziecka ani zwierzaka ani na chwilę – w czasie upałów w zamkniętym aucie nie ma cyrkulacji powietrza i nie można swobodnie oddychać. Lekko uchylone okna czy miska z wodą dla psa nie rozwiążą problemu. Z powodu braku rozwagi może dojść do tragedii.

Widzisz dziecko lub zwierzę pozostawione w pojeździe? REAGOWAĆ! Zadzwoń pod numer 112

– Podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj i postępuj zgodnie z poleceniami dyspozytora lub policjanta. Możesz zostać poproszony o stłuczenie przedniej szyby w samochodzie, aby ratować życie. Jeśli to możliwe, pozostań na miejscu do przybycia służb – mówią policjanci.

I przypominają: – Życie ludzkie jest najważniejsze, ale pamiętajmy też o zwierzętach. Nie zabieraj ze sobą zwierzaków w podróż samochodem, jeśli masz jakieś sprawy i wiesz, że nie będziesz mógł zabrać ze sobą zwierzaka.

– Często tacy ludzie tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę zrobić zakupy lub coś zrobić, albo że zostawili uchyloną szybę w samochodzie. Nawet w ten sposób pozostawione zwierzę jest zagrożone – uchylone okno nie poprawi cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz pojazdu, a pozostawienie szczeliny zachęca psa do włożenia tam pyska w poszukiwaniu źródła bryzy. Przegrzanie, odwodnienie, pogłaskanie, a nawet uduszenie zwierzęcia nie trwa długo, ostrzega policja.

Pamiętaj, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że życie psa zagraża od dłuższego czasu, mają prawo użyć wszelkich środków, aby go wydostać z pojazdu – w tym rozbić szybę.

– Nieodpowiedzialnemu właścicielowi czworonoga grozi grzywna, a w szczególnych przypadkach nawet zarzuty karne za maltretowanie zwierzęcia – informuje policja.

Nie bądź obojętny! W przypadku zauważenia zwierzęcia w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia poinformuj policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.