Będzie kolejna seria o F1. Specjalnie dla dzieci

Seria „Drive to survival” pomogła F1 zdobyć nowych fanów – zwłaszcza w USA. Formuła 1 wie jednak, że nie może spocząć na laurach. Z powodu starzejącej się publiczności królowa sportów motorowych wpadła na oryginalny pomysł.

Katarzyna Łapczyńska

start do GP Miami

Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: begin do GP Miami

Serial „Drive to survival”, który miał swoją premierę na Netflix w 2019 roku, jest przykładem na to, jak platformy streamingowe mogą pozytywnie wpłynąć na współczesną popularność tej dyscypliny sportu. Dzięki niemu Formuła 1 dotarła do nowej publiczności, a zainteresowanie wyścigami F1 w Stanach Zjednoczonych ogromnie wzrosło.

O ile dotarcie do nowego grona kibiców pozwoliło poszerzyć popularność F1, to wciąż boryka się ona z problemami dotykającymi wiele innych dyscyplin. Mówię o starzejącej się publiczności. Coraz częściej młodzi ludzie wybierają inną rozrywkę, a transmisje sportowe przegrywają z konkurencją.

Formuła 1 wpadła na pomysł, że najłatwiej będzie zdobyć nową bazę fanów, wychowując ją od najmłodszych. Dlatego trwają prace nad stworzeniem serialu animowanego opowiadającego o wyścigach. W ten sposób małe dzieci mogły poznać F1 od najmłodszych lat.

ZOBACZ WIDEO: Kibice po pierwszym meczu Barcelony w nowym sezonie. Tak oceniają Lewandowskiego

Zasadniczo chcemy, aby ludzie angażowali się w nasz sport tak, jak chcą. Chcemy mieć pewność, że nasza oferta jest jak najszersza. „Dążenie do przetrwania” to bardzo udany przykład, ale chcemy również angażować dzieci – powiedział Ian Holmes, dyrektor ds. praw medialnych w F1.

– Chcemy animowanego serialu o F1. Może dotyczyć podróży lub czegokolwiek innego, ale ważne jest, aby miało to związek z Formułą 1. Chcemy, aby pojawiło się jak najwięcej inicjatyw” – dodał Holmes, cytowany przez racefans.internet.

Na chwilę obecną szczegóły nowej produkcji nie są znane i nie wiadomo, gdzie miałby być emitowany serial animowany osadzony w świecie F1. Jednak biorąc pod uwagę udaną współpracę królowej sportów motorowych z Netflix, amerykański gigant streamingowy wydaje się być naturalną opcją. Formuła 1 współpracuje również z konkurencyjną platformą Viaplay na niektórych rynkach.

Przeczytaj także:
Williams mógł dać kobiecie szansę w F1? Toto Wolff ujawnił szczegóły
Formuła 1 nie sprzedaje swojej duszy. Pieniądze nie są najważniejsze

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy podoba Ci się zwiastun serii dla dzieci F1?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.