Bliźniaczki z Polski na wybiegu Gucci wiosna-lato 2023

Marysia i Małgosia Dmitruk / (fot. materiały prasowe)

W sezonie wiosna-lato 2023 Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, proponuje podwójną wizję. Masowość mody przeciwstawia indywidualizmowi i sprawdza, jak zachować jej demokratyczny charakter, nie tracąc przy tym na wyjątkowości. A jak lepiej pokazać mechanizmy między nimi niż w przypadku bliźniąt jednojajowych – pozornie takich samych, a w rzeczywistości zupełnie różnych od siebie? Do udziału w spektaklu zaprosił kilkadziesiąt duetów, w tym Polaków: siostry Dmitruk i Dziadul oraz braci Grzelaków.

Oliwia i Natalia Dziadul, podobnie jak Oskar i Kacper Grzelak, zajmują się modelowaniem. Marysia i Małgosia Dmitruk pracują w jednej z największych agencji PR w Warszawie, gdzie opiekują się markami z zakresu mody i stylu życia. Cała szóstka spotkała się w Mediolanie na wybiegu Gucci. A raczej w land-miasto stworzonym przez Alessandro Michelego, które nazwał „Gucci Twinsburg”.

Oliwia i Natalia Dziadul / (fot. materiały prasowe)

Tutaj wszystko było takie samo, a jednocześnie nic nie było takie samo. Michele zaczyna od prywatnych doświadczeń – wspomina, jak dorastał z dwiema matkami (jego matka miała siostrę bliźniaczkę), jak był zafascynowany ich intymną relacją, oczarowany zrozumieniem, które nie wymagało słów.

Oskar i Kacper Grzelak / (fot. materiały prasowe)

Jednak bliźniaczy motyw wykorzystuje przede wszystkim do komentowania tego, jak postrzegamy modę i interpretujemy piękno. Podobieństwa skontrastowane z wyjątkowością, indywidualizm z innością, skupia się na tym, co nas łączy, a co dzieli. „Wszystkie bliźnięta od urodzenia są bardzo świadome, że nie są centrum wszechświata. Uczą się żyć ze swoją drugą połówką, swoją kopią. Granice ich cielesności nie mają nic wspólnego z granicami ich bytu” – pisze. Kolekcję zadedykował swoim „mama-bliźniakom” – Eraldowi i Giulianie, „które potrafiły zrozumieć życie tylko dzięki obecności drugiego”.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.