BMW zaprezentowało kombi w M Sport. M3 Touring zagrozi Audi i Mercedesowi

Podobał Ci się ten artykuł? Więcej nowości ze świata motoryzacji znajdziecie na Gazeta.pl

Audi RS4 Avant i Mercedes-AMG C63 Kombi wreszcie mają konkurenta bawarskiej firmy – to M3 Touring. To kombi, o którym słyszeliśmy od dawna.

Obejrzyj wideo
Limuzyna zbyt poważna, a samochód sportowy zbyt niewygodny? BMW ma ofertę dla wymagających klientów

Wyczynowy kombi, rozwijany przez lata, oparty jest na M3 Competitors i jest wyposażony w sześciocylindrowy silnik twin-turbo o pojemności 3,0 l, który rozwija moc 510 KM i second obrotowy 650 Nm. Silnik współpracuje wyłącznie z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc do standardowego napędu na cztery koła M xDrive. Taka konfiguracja pozwala M3 Touring na przyspieszenie od 0 do 100 km/hw 3,6 sekundy przed osiągnięciem ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 280 km/h.

Jednak wyczynowe kombi BMW to nie tylko mocny silnik. Firma z Monachium wyposażyła sportowe kombi w sportowe zawieszenie i aktywny mechanizm różnicowy M. Dołączają do nich 19- i 20-calowe kute felgi aluminiowe ze specjalnymi oponami. Dodatkowo wspiera je mocny układ hamulcowy, który można wyposażyć opcjonalnie w tarcze karbonowo-ceramiczne.

Dzięki ulepszeniom M3 Touring był w stanie okrążyć Nürburgring w 7: 35.060, co jest nowym rekordem dla kombi. Jednak wyczyn ten robi większe wrażenie, jeśli weźmie się pod uwagę, że tego typu samochód jest szybszy od drugiej generacji M5 Competitors i Hondy NSX.

Moto na moto: BMW CE 04. Witam, pochodzę z przyszłości

Jeśli chodzi o wygląd, dziedziczy go po M3 i M4. Jest duży grill, aerodynamiczne lusterka i sportowy układ wydechowy z czterema rurami wydechowymi. Jest to również najbardziej praktyczny M3, jaki kiedykolwiek zbudowano. Bagażnik ma pojemność 1510 litrów.

W kabinie, podobnie jak w zwykłym M3, przyszli właściciele znajdą zakrzywiony ekran, który składa się z 12,3” cyfrowego zestawu wskaźników i 14,9” systemu informacyjno-rozrywkowego. Dołączają do nich sportowe fotele w skórze Merino oraz sportowa kierownica.

BMW M3 Touring wejdzie do produkcji w listopadzie tego roku, a zamówienia można składać kilka miesięcy wcześniej.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.