Bóbr był w poważnych tarapatach. Był w śmiertelnym niebezpieczeństwie | Świniarsko, bóbr, dzikie zwierzę, Dunajec

Bóbr utknął w betonowym zbiorniku na resztki roślinne w Świniarsku. Dzikie zwierzę próbowało się z niego wydostać na własną rękę, ale jego wysiłki na nic się nie zdały.

– Zbiornik miał około 1,5 metra głębokości, więc zwierzę nie mogło samodzielnie się z niego wydostać – informują strażacy z Nowego Sącza, którzy wyruszyli na pomoc zwierzęciu.

Zobacz też Wszyscy o nich słyszeli, mało kto widział. Mamy najazd bobrów na Sądecczyźnie

Po dotarciu na miejsce ratownicy wyciągnęli bobra ze zbiornika za pomocą chwytaka. Ssak nie miał widocznych obrażeń, więc strażacy wypuścili go do pobliskiego zarośla.

Bobry można spotkać w pobliżu dużych rzek, jezior, stawów i strumieni. To ukryte zwierzęta, które unikają ludzi i chowają się pod wodą, gdy je widzą, więc tylko prawdziwi szczęściarze mogą je zobaczyć w swoim naturalnym środowisku.

Bobry świetnie pływają i nurkują. Pod wodą mogą spędzić nawet kilkadziesiąt minut. Prowadzą życie nocne, dlatego najłatwiej jest je zobaczyć w nocy lub wieczorem. W ciągu dnia można je znaleźć tylko w ustronnych miejscach. Przestraszony bóbr nurkuje pod wodę, ostrzegając innych członków bobrowej rodziny, uderzając ogonem (kielnia, plusk) o wodę. (r.gajewski@sadeczanin.data Fot. PSP Nowy Sącz)

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.