Borek zdradza plan Lewandowskiego po Barcelonie. “Był kontakt” Piłka nożna

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami sagi transferowej z udziałem Roberta Lewandowskiego. Polak naciskał na odejście z Bayernu Monachium, ale działacze mistrza Niemiec długo nie zamierzali zgodzić się na jego sprzedaż. W końcu ugięli się i pozwolili mu zmienić drużyny. Napastnik przeniósł się do FC Barcelona za 50 mln euro. Ma czteroletni kontrakt z nowym pracodawcą.

Obejrzyj wideo
Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. “Nadal w to nie wierzę”

Robert Lewandowski może w przyszłości dołączyć do MLS

Przygoda Lewandowskiego z FC Barcelona rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób. Szybko stał się kluczowym elementem układanki Xaviego. Do tej pory rozegrał osiem meczów, w których strzelił 11 bramek i zaliczył dwie asysty. Jest także liderem klasyfikacji strzelców La Liga z ośmioma trafieniami na swoim koncie.

Niektórzy jednak nie skupiają się tylko na aktualnych wynikach Lewandowskiego, ale też zastanawiają się, jaka przyszłość czeka napastnika. Temat ten poruszył Mateusz Borek w najnowszym numerze Kwartalnika Sportowego. Dziennikarz przyznał, że Lewandowski już zaplanował kolejny krok w swojej karierze. Według Borka kapitan reprezentacji Polski po odejściu z FC Barcelona przejdzie do MLS. Zawodnik nawiązał już kontakt z amerykańskimi klubami. – Wiem, że Barcelona nie będzie ostatnim przystankiem w karierze Lewandowskiego. Nawiązano już kontakt z zachodnim i wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. “Lewy” chciałby zakończyć tę piękną przygodę w amerykańskim MLS – czytamy.

Najlepsze podsumowanie reprezentacji Polski. “Nadal w to nie wierzę” [WIDEO]

Taka decyzja Lewandowskiego nie powinna nikogo dziwić. W ostatnich latach wielu europejskich piłkarzy zdecydowało się na przejście do MLS. Tą drogą niedawno obrał Lorenzo Insigne, który tego lata przeprowadził się z Neapolu do Toronto. Miejscowa liga kusi graczy zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym.

Więcej tego typu treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Obecnie Robert Lewandowski przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej Polski. W czwartek podopieczni Czesława Michniewicza przegrali 0:2 z Holandią w Lidze Narodów. W niedzielę o 20:45 zmierzą się z Walią.

Po zakończeniu reprezentacyjnej przerwy Lewandowskiego czekają kolejne starcia w La Liga. Najbliższym rywalem FC Barcelona będzie Majorka. Spotkanie zaplanowano na 1 października o godzinie 21:00.

Goran Pandev w meczu Austria – Macedonia Północna podczas Euro 2020Goran Pandev powiedział „dość”. Legenda, która utorowała drogę

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.