Bośnia i Hercegowina świętuje. Kibice nie zasną Piłka nożna

Występ Bośni i Hercegowiny w Lidze Narodów można podsumować jednym słowem: sinusoida. W pierwszej edycji Bośniacy wygrali swoją grupę w dywizji B bez porażki (Austria i Irlandia Północna). Z kolei w drugiej edycji w lidze A drużyna z Półwyspu Bałkańskiego zdobyła tylko dwa punkty, przegrywając m.in. oba mecze z reprezentacją Polski. W trzeciej edycji rywalami BiH były Czarnogóra, Finlandia i Rumunia, co wskazywało, że bez problemu powróci do wyższej ligi.

Obejrzyj wideo
Czy świetny piłkarz może być świetnym restauratorem? Odwiedziliśmy restaurację Arka Milika

Bośnia i Hercegowina wraca do Dywizji A Ligi Narodów. To efekt gry duetu Dzeko-Demirović

Bośnia i Hercegowina od początku narzuciła swój styl gry i przejęła inicjatywę przeciwko Czarnogórze. Zarówno w rzutach rożnych, jak iw meczu Edin Dzeko miał swoje sytuacje, ale napastnik Interu Mediolan nie był w stanie pokonać bramkarza rywali. Bośnia strzeliła pierwszego gola w 32. minucie dzięki świetnemu zachowaniu Ermedina Demirovicia, ale trafił ze spalonego, co zauważył system VAR, uniemożliwiając Szymonowi Marciniakowi przyjęcie gola. Napastnik z Freiburga torował sobie drogę do końca pierwszej połowy, wykorzystując zgraną grę Ediny Dzeko.

W drugiej połowie rywalizacja była bardziej wyrównana, a Bośniacy wyraźnie oddali inicjatywę Czarnogórom. Dużym problemem może być kontuzja Miralema Pjanicia, który poniósł konsekwencje zderzenia z przeciwnikiem. Mimo licznych okazji rywalek w drugiej połowie Bośnia i Hercegowina wygrała 1:0 i jest pewna gry w lidze A Ligi Narodów w kolejnej edycji.

Tabela Grupy 3 Ligi Narodów (Dywizja B):

  • 1. Bośnia i Hercegowina – 5 meczów, 11 punktów, bilans bramkowy 7:4
  • 2. Czarnogóra – 5 meczów, 7 punktów, 6:4
  • 3. Finlandia – 5 meczów, 5 punktów, 6:6
  • 4. Rumunia – 5 meczów, 4 punkty, 2:7

Ostatnim rywalem Bośni i Hercegowiny będzie Rumunia, która wciąż walczy o spadek po remisie 1:1 z Finlandią i liczy, że nie przejdzie do ligi C. Ten mecz odbędzie się w poniedziałek 26 września o godzinie 20:45.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.