Boże Narodzenie ostrzeżenie. Maia szybuje, najlepsza passa od czterech lat. Tenis ziemny

Kilka dni temu opisaliśmy wyczyn 26-letniego Brazylijczyka, który zanotował 10 zwycięstw z rzędu w dwóch turniejach i kolejny w WTA Eastbourne. Maia najpierw wygrała turniej WTA 250 w Nottingham, a następnie awansowała na ten sam stopień w Birmingham, gdzie również triumfowała. Jedną z zawodniczek, która poczuła formę 26-latki była Magdalena Fręch (WTA 92), która uderzyła ją w Birmingham.

Obejrzyj wideo
Na kolejny kort przyglądała się Agnieszka Radwańska, a tam Iga Świątek. „Poczwórna Mobilizacja”

W 1/16 finału tenisistka pokonała Kalię Kanepi (39. WTA). Tak dobrej formy na trawie nie widzieliśmy od 2018 roku. W latach 2015-2018 aż 20 meczów z rzędu wygrała legenda światowego tenisa, rekordzistka pod względem trofeów wielkoszlemowych – Serena Williams. Wynik 40-letniej Amerykanki jest jeszcze trochę za krótki, ale jedno jest pewne, Maji nie można lekceważyć.

Teraz Beatriz Haddad Maia przygotowuje się do ćwierćfinału turnieju WTA Eastbourne. Jej rywalką będzie Lesia Curenko (114. WTA), tenisistka z Ukrainy, która po ponad 2,5 godzinach w poprzedniej rundzie pokonała Magdę Linette (66. WTA). Mecz odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godzinie 11:00.

Linette miała życiową szansę na wyciągnięcie ręki. Bolesna porażka

Iga Świątek ma już dwóch poważnych rywalek na Wimbledonie

Tak więc Iga Świątek ma już dwie rywalki, których powinna się bać podczas Wimbledonu. Jedną z nich jest sama Serena Williams. 23-krotna zwycięzca Wielkiego Szlema zagra w Londynie, ponieważ organizatorzy przyznali jej dziką kartę. Oznacza to, że nie będzie wśród rozstawionych graczy. A to z kolei daje szansę na zrównanie Williamsa z oddelegowaną Igą Świątek.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ta lista elektryzuje wielu ekspertów i fanów tenisa. Z jednej strony na korcie stanęła 21-letnia Polka z rekordem 35 kolejnych zwycięstw, która triumfowała w ostatnich sześciu turniejach. W tym zdobyła drugi tytuł Grand Slam w swojej karierze. Z drugiej strony Serena Williams wygrała siedmiokrotnie na Wimbledonie. Z kolei tenisistka Raszyna nie stoczyła żadnego bezpośredniego pojedynku z Beatriz Haddad Maią.

Karolina Pliskova traci perełkę po czterech błędach ze swoją stroną„Nic takiego nie widzieliśmy”. Kompromis z Pliskovej. Błąd po błędzie

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.