Boże Narodzenie zmieni plany? Mają wielkie nadzieje. Będą walczyć o Polka Tennis

Tegoroczny sezon jest rewelacyjny przez Igę Świątka (1. WTA). Polak wygrał między innymi dwa turnieje wielkoszlemowe, dokładając do drugiego triumfu na kortach Rolanda Garrosa pierwszym zwycięstwem w US Open. To pozwoliło jej zakwalifikować się do finałów WTA po raz drugi z rzędu. Ons Jabeur (2. WTA) również z pewnością weźmie udział w turnieju.

Obejrzyj wideo
Skoczkowie narciarscy „w piaskownicy tenisowej”. Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Iga Świątek jest rozchwytywana. Organizatorzy turnieju WTA w Guadalajarze chcą, aby wystąpiła Polka

Lider światowego rankingu zrobił sobie krótką przerwę po zdobyciu trzeciego tytułu wielkoszlemowego. Do rywalizacji ma powrócić podczas turnieju WTA w Ostrawie, który odbędzie się 3-9 października. Świątek został również zgłoszony na zawody w San Diego (10-16 października). Turnieje te mają być ostatnimi przystankami przed walką w finałach WTA od 31 października do 7 listopada.

Federer oczami Polaków. Głośno w szatni, duże na dworze. Geniusz o ludzkiej twarzy

Jak się okazuje, plany Polki mogą się zmienić. O jej występ dbają organizatorzy turnieju w Guadalajarze (17-23 października). Zawody w Meksyku będą ostatnią taką szansą na zdobycie przepustki do finałów WTA. Oznacza to, że na liście startowej znajdują się praktycznie wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki rankingu. Brakuje tylko Świątek i Jabeura, ale organizatorzy za wszelką cenę starają się przyciągnąć do siebie trzykrotnego mistrza Wielkiego Szlema.

Zgoda na grę w Guadalajarze oznaczałaby odmowę udziału w jednym z dwóch zaplanowanych turniejów. Już wcześniej ustalono, że przed finałami WTA Świątek weźmie udział w dwóch turniejach. Dodatkowo rozegranie trzech turniejów z rzędu z perspektywą walki w finałach sezonu nie byłoby najlepszym pomysłem.

Roger Federer po treningu w Laver CupWielki Roger Federer. Brawo, brawo. Piękny gest

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.