Braniewo: Łoś wisi na płocie. Zginął przebity przez kraty

Rankiem zwierzę próbowało przeskoczyć przez płot otaczający budynek sakralny przy ul. Świętokrzyskiej w Braniewie. Przeszkoda okazała się jednak zbyt wysoka. Z płotu zwisał młody łoś, a metalowe pręty wbiły się w jego brzuch. Niestety zwierzę nie przeżyło tego wypadku.

Martwe zwierzę zostało usunięte z ogrodzenia przez strażaków z Braniewa przy użyciu specjalnego pojazdu wyposażonego w żuraw hydrauliczny” – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli także miejscowi policjanci.

Strażacy przypominają, że łoś to jeden z największych ssaków żyjących w Europie. Samce mogą ważyć do 740 kg i osiągać ponad 2 metry wysokości.

„Największy odnotowany osobnik, znaleziony w 1897 roku, miał 2,34 m długości, ważył 825 kg, a jego poroże miało rozpiętość 199 cm. Samica (łoś, kępa) jest krótsza i lżejsza, waży okay. 400 kg” – informują strażacy z Braniewa.Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.