Brazylia wygrywa, Brazylia dobrze się bawi. Jeden, dwa i trzy Pique brak

Oprócz spotkań Ligi Narodów, podczas obecnej przerwy narodowej odbywają się także mecze towarzyskie. W jednym z nich zmierzyły się Brazylia i Ghana. W afrykańskiej drużynie szansę na debiut miało dwóch zawodników, którzy niedawno zmienili kadrę narodową – Tariq Lamptey i Inaki Williams.

Obejrzyj wideo
Co się stało z polskimi koszykarzami?! „Ponitka pił do Gortata” [Sport.pl LIVE]

Brazylia pokonała Ghanę. Świetna gra Richarlison

W pierwszej połowie kibice byli świadkami występu Brazylijczyków. Od początku meczu mieli wyraźną przewagę, która była skuteczna już w dziewiątej minucie, kiedy Marquinhos trafił do siatki. Brazylia nie zamierzała się zatrzymywać i z czasem coraz częściej atakowała bramkę przeciwnika. W 28. minucie drużyna pod wodzą Tite strzeliła kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wszedł Richarlison. Niedługo potem ten sam zawodnik powiększył prowadzenie zespołu. Zawodnik Evertonu, wraz z Neymarem, który zaliczył dwie asysty, wyróżniał się szczególnie w pierwszych 45 minutach. Ghana była wyraźnie słabsza i mogła sobie pozwolić tylko na pojedyncze wybuchy.

W drugiej połowie na boisku w drużynie afrykańskiej pojawił się wspomniany Inaki Williams. Po jego wejściu Ghana zaczęła wyglądać nieco lepiej. Częściej atakowała bramkę Allison, a najbardziej ofensywne akcje rozgrywała Athletic Bilbao. Nie przyniosły one jednak oczekiwanych rezultatów w postaci bramek. Z czasem Brazylia odzyskała kontrolę nad grą, ale nie przełożyło się to na większą liczbę bramek. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił i Brazylia pokonała Ghanę 3-0. W następnym meczu towarzyskim zmierzy się z Tunezją. Ten mecz jest zaplanowany na wtorek o 20:30. Ghana zagra z Nikaraguą tego samego dnia o 20:00 CET.

Brazylia – Ghana 3-0

Strzelcy: Marquinhos 9 ‘, Richarlison 28’, 40 ‘