Brazylijska gwiazda nie zagra na mundialu. Wielka strata „Canarinhos”

Po roku atakujący Wallace powrócił do brazylijskiego składu, podczas gdy doświadczony środkowy zostanie odrzucony. Nie zobaczymy Isaca Santosa na mundialu.

Rafał Sierhej

Brazylijczycy siatkarze

Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii

Reprezentacja Brazylii nie miała bardzo udanej pierwszej części sezonu 2022. „Canarinhos” nie przypominali drużyny, z którą np. Polska przegrała w finale Ligi Narodów 2021.

W obecnym sezonie, broniąc tytułu najlepszej drużyny Ligi Narodów, Brazylia pożegnała się z rywalizacją już w ćwierćfinale, przegrywając 1:3 z USA.

Kontuzja Alana Souzy stała się dużym problemem dla zespołu. Brazylijski napastnik zostawił pustkę w tej pozycji. Brak wysokiej jakości zamienników doprowadził do ponownego wyboru Wallace’a De Souzy.

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Po wydobyciu się z jednego problemu, na drodze zespołu kierowanego przez Renana Dal Zotto pojawił się kolejny. Będzie to z pewnością nieobecność Isaca Santosa z włoskiego Cucine Lube Civitanova. Problemy z plecami Center pogorszyły się.

Turniej rozpocznie się 26 sierpnia w Katowicach. Na inauguracji reprezentacja Brazylii zmierzy się z drużyną odradzającej się Kuby. Na Brazylijczyków w grupie czekają też Japonia i Katar. Z kolei finał walki o mistrzostwo świata zaplanowany jest na 11 września i odbędzie się również w katowickim Spodku.

Zobacz też:
Gwiazda powraca do gry. USA wzmocnione przed mundialem
Fani znów zakołysali! Nie ma biletów na mecze Polaków na mundialu

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Komentarze (2)  • POwpizdu

    Zgłoś komentarz

    znowu wprowadzają w błąd, rzucają zdjęcie z innym siatkarzem, którego nie można znaleźć na mistrzostwa, zakłopotanie

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.