Był to jego pierwszy hit Zidane „z bykiem”. Polak nie położył się

Pomocnicy zmierzyli się ze sobą 21 stycznia 1995 roku. Piotr Świerczewski bronił barw Saint-Etienne, a Zinedine Zidane grał w Bordeaux. Podczas jednego ze starć terenowych zawodnicy złamali zasady. Nagranie pokazuje, jak rozpędzony Świerczewski z impetem wpada we Francuzów.

Świerczewski wspomniał o tej sytuacji w rozmowie z Polsatem Sport. – Był najlepszym zawodnikiem na świecie swoich czasów. Między nami było małe napięcie. Byłem wtedy młodym piłkarzem Saint-Etienne, on grał dla Bordeaux. Dał mi głowę, a ja go szturchnąłem jak stary alpinista. A łokieć, jak to się dzieje, uniósł się wysoko. Dziś wspominam to z uśmiechem na twarzy, bo w tej głupiej sytuacji trochę się wypromowałem – powiedział “Świr”.

Ostatecznie tylko Świerczewski opuścił boisko z czerwoną kartką. Nie uspokoiło to piłkarzy, gdyż Franck Hisstilloles, zawodnik Bordeaux, po otrzymaniu czerwonej kartki wkrótce zakończył swój udział w grze.

Ku zaskoczeniu wszystkich Saint-Etienne wygrał mecz 2:1. Na 10 minut przed końcem meczu Laurent Blanc przeszedł do Fouziego Ziadi, który strzelił swojego pierwszego i ostatniego gola w lidze francuskiej.

Jak się okazało, Zizou nie rozmyślał nad tą sytuacją przez lata. – Po zakończeniu kariery miałem okazję zagrać z Zizou w towarzyskim meczu i przywitaliśmy się serdecznie, więc na pewno nie pamiętał o tej sytuacjiprzemawiał w rozmowie z Polsatem Sport.

***

Arkadiusz Milik od prawie dziesięciu lat przebywa na emigracji piłkarskiej i poznaje najsilniejsze ligi w Europie. Strzelał gole w Lidze Mistrzów, brał udział w mistrzostwach świata i Europy, ale też miał dwie poważne kontuzje. Gościem “X-ray” jest jego starszy brat Łukasz. Dyrektor akademii Górnika Zabrze opowiada, jak z jego perspektywy rozwijała się kariera jego brata. Był przekonany, że Arek zagra w reprezentacji Polski, gdy miał siedem lat. Po drodze musieli zmierzyć się z wieloma dylematami, a swoją karierę prowadzili w odwrotny sposób niż w Polsce.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.