Były mistrz F1 chce zostać senatorem. Ma polskie korzenie

Emerson Fittipaldi nie nudzi się na sportowej emeryturze. Trzykrotny mistrz świata F1 właśnie zdecydował się wystartować w wyborach do Senatu. Ojciec Brazylijczyka pochodzi z Włoch, a matka była Polką.

Katarzyna Łapczyńska

Emerson Fittipaldi

Twitter / emmofittipaldi / Na zdjęciu: Emerson Fittipaldi

Emerson Fittipaldi zapowiedział, że będzie kandydował na stanowisko włoskiego senatora w okręgu południowoamerykańskim – dla Włochów mieszkających za granicą. Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 postanowił wykorzystać fakt, że jego ojciec, Wilson Fittipaldi, pochodził z Półwyspu Apenińskiego. Natomiast jej matka, Józefa Wojciechowska, była Polką.

Fittipaldi znajdzie się na liście wyborczej prawicowej, konserwatywnej partii Fratelli d’Italia („Włoscy Bracia”). Decyzja o wystartowaniu byłego kierowcy F1 w wyborach do Senatu zapadła po rozmowach z liderem grupy – Giorgią Meloni. Biorąc pod uwagę sondaże przedwyborcze, 45-latek może wkrótce zostać pierwszą kobietą-premierem w historii Włoch.

– Bardzo się cieszę, że mogę kandydować do włoskiego Senatu w wyborach zaplanowanych na 25 września. Mam już kilka propozycji dla Brazylijczyków związanych z Włochami, ich kulturą i sportem. Liczę na poparcie wyborców w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, a także tych, którzy mieszkają we Włoszech – powiedział „Il Giornale”, były kierowca takich zespołów jak Lotus czy McLaren.

Kandydatura Fittipaldiego do włoskiego Senatu miała zyskać poparcie prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, który również ma silne prawicowe poglądy.

Ze względu na swoje włoskie korzenie 75-letni Brazylijczyk spędza dużą część roku we Włoszech. Zwłaszcza, że ​​jego wnuk Enzo Fittipaldi rywalizuje obecnie w Formule 2.

Przeczytaj także:
Zespół Kubicy ma jeden cel. To sprawiło, że stracił fortunę
Mercedes rzuca oskarżenia w F1. Czy rywale się go boją?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: co za widok! Polka oszalała w USA

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Emerson Fittipaldi otrzyma mandat senatorski?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.