Chce uciec z polskiego klubu. Umowa została „rozwiązana” poprzez wysłanie… e-maila

Micah Ma’a uznał, że nie chce kontynuować kariery w GKS Katowice i nie doszedł do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w PlusLidze. Klub wydał oświadczenie i przyznaje, że Amerykanin nadal ma obowiązujący kontrakt.

Krzysztof Kaczmarczyk

Micah Ma'a

WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Micah Ma’a

Pomiędzy klubem a zawodnikiem dochodzi do kolejnej „przepychanki”. Micah Ma’a nie widzi swojej przyszłości w GKS Katowice. Nie pojawił się na pierwszych treningach okresu przygotowawczego. Co mówi klub?

“GKS GieKSa Katowice SA informuje, że do 31 maja 2023 r. jest związana umową z Micah Ma’a” – czytamy w oświadczeniu.

Drużyna ze Śląska przyznaje, że po tym, jak zawodnik ogłosił, że chce rozwiązać kontrakt, odbyły się rozmowy między stronami. Tematem było rozwiązanie umowy „za obopólną zgodą”. Jednak takiego porozumienia nie było.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: pokaz nowej gwiazdy Barcelony. Więc przywitał fanów

O wszystkim możemy przeczytać w dalszej części oświadczenia. „20 maja 2022 agent Micaha Ma poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu Zawodnika, obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw, Klub rozpoczął rozmowy z Zawodnik o rozwiązaniu kontraktu za obopólną zgodą” – donosi klubowa sprawa.

– Zawodnik nie zgodził się na ofertę Klubu, natomiast GKS Katowice nie mógł przyjąć propozycji Zawodnika, co naraziłoby Klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe. W związku z tym Klub poinformował Zawodnika, że ​​kontrakt na 2022/2023 sezon pozostaje w mocy” – napisano.

Ma’a nie potraktował tej wiadomości poważnie i uznał, że w związku z takim zachowaniem katowicki klub ma pełne prawo do… rozwiązania umowy i uczynił to 31 maja wysyłając… e-mail.

“31 maja 2022 r. Micah Ma’a poinformował mailowo GKS Katowice, że wypowiada umowę” z powodu nieuzasadnionego zachowania klubu. „W związku z brakiem przesłanek do rozwiązania przez Zawodnika umowy zawartej w kontrakcie, firma GKS GieKSa Katowice SA oświadczyła Zawodnikowi, że wypowiedzenie przez niego kontraktu nie ma skutku prawnego, a umowa zawarta w dniu 1 sierpnia 2021 pozostaje w mocy” – odpowiedział klub.

Dodajmy, że zawodnik nie reagował na wezwania do stawienia się na treningi, które otrzymał od klubu. Wszystko to sprawiło, że GKS wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec zawodnika.

O całej sprawie przedstawiciele GKS poinformowali Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB), Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) oraz Polską Ligę Piłki Siatkowej SA (PLS).

Zobacz też:
Wielki powrót. USA wzmocnione przed mundialem
Brazylijska gwiazda nie zagra na mundialu. Wielka strata „Canarinhos”

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.