Chelsea zamyka switch Cucurelli. Najdroższy obrońca w historii futbolu

Kilka dni temu wydawało się, że Marc Cucurella zostanie piłkarzem Manchesteru Metropolis. Hiszpan był jednym z priorytetów na liście transferowej Pepa Guardioli. Jednak mistrzowie Anglii nie mogli dojść do porozumienia z Brighton w sprawie opłaty wyrównawczej dla gracza. Wtedy do gry wkroczyła Chelsea. Londyńczycy mieli być gotowi wyłożyć odpowiednią kwotę lub włączyć swojego protegowanego – Levi Colwilla – który miał świetny sezon na wypożyczeniu w Huddersfield City.

Obejrzyj wideo
„Robert Ronaldinho”. Lewandowski już czaruje na Camp Nou, szczęki opadły

Marc Cucurella dla Chelsea. Pobity rekord transferowy w historii futbolu

W czwartek Cucurella udał się do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie przeszedł testy medyczne. Wtedy Fabrizio Romano ogłosił, że kluby już doszły do ​​porozumienia i switch zostanie ogłoszony w ciągu kilku godzin. I choć kilka godzin później Brighton zaprzeczył takim doniesieniom, Chelsea wygrała w piątek z Hiszpanem.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Lewandowski otrzymał prezent podczas prezentacji. Barcelona na zawsze

Trzecia drużyna minionego sezonu Premier League oficjalnie ogłosiła, że ​​zakontraktowała nowego obrońcę. – Jestem bardzo szczęśliwy. Możliwość dołączenia do Chelsea, jednej z najlepszych drużyn na świecie, jest dla mnie wielką szansą. Obiecuję, że będę ciężko pracować, aby być szczęśliwym i spełniać oczekiwania moich kolegów z drużyny – powiedział Cucurella cytowany przez oficjalną stronę angielskiego klubu.

Z kolei więcej informacji o szczegółach kontraktu udzielił Fabrizio Romano. Według doniesień włoskiego dziennikarza 24-letni obrońca związany jest z drużyną Thomasa Tuchela sześcioletnim kontraktem. Będzie obowiązywał do końca czerwca 2028 r. Chelsea będzie musiała zapłacić Brighton 55 mln funtów bazy plus 7 mln funtów premii, co czyni go najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu. Wcześniej rekord należał do Joao Cancello, za którego Manchester Metropolis zapłacił Juventusowi 60 milionów funtów.

Cucurella przyjechała do Brighton rok temu z Getafe. W poprzednim sezonie zawodnik rozegrał 39 meczów, strzelił gola i miał dwie asysty. Hiszpan grał wcześniej także w FC Barcelona, ​​która wypożyczyła go nie tylko do Getafe, ale także do Eibara.

Joan Laporta na prezentacji Roberta LewandowskiegoPrezydent Barcelony: Liczba Lewandowskiego to nasza decyzja. Memphis musiał zrozumieć

Sport.pl transmisje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka dla Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, zdjęcia ze stadionu i miejsc, które teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. Wszystko to można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Zdjęcia, smaki, relacje na żywo, zdjęcia i filmy. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.