Chiński gigant handlu z magazynami w Panattoni Park Nadarzyn

  • Autor: AK
  • Information: 21 czerwca 2022, 17:44

Panattoni wynajął dla JD.com ponad 15 100 mkw. powierzchni w nowo oddanym Panattoni Park Nadarzyn. Deweloper zakończył również proces certyfikacji środowiskowej budynku metodą BREEAM – 78,4 proc.


Panattoni Park Nadarzyn ma nowego nabywcę powierzchni magazynowej z Chin / fpt. mata. komunikaty prasowe

JD.com to platforma e-commerce z ponad 300 milionami klientów w Chinach. Jest największym sprzedawcą detalicznym w kraju, zarówno on-line, jak i offline, oraz trzecią co do wielkości firmą internetową na świecie pod względem przychodów. Słynie z rozbudowanej sieci logistycznej – magazyny firmy w Azji przekraczają 23 mln mkw.

JD.com to gigant chińskiego handlu

Szukasz powierzchni komercyjnej do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pozwala to na realizację większości zamówień tego samego dnia co zamówienie, m.in. za pomocą sieci dronów lub automatycznych pojazdów bezzałogowych. Z siedzibą w Pekinie, JD.com posiada biura na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Tokio oraz centrum badawczo-rozwojowe w Dolinie Krzemowej.

Firma dostarcza konsumentom świeżą żywność, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla dzieci i wiele innych. Specjalizuje się w sprzedaży urządzeń elektronicznych. I im dedykowany jest magazyn w Nadarzynie.

JD.com stawia na polskie centra logistyczne

Nowe centrum logistyczne JD.com pod Warszawą będzie drugim w Polsce i trzecim w Europie. – Chiński potentat planuje rozszerzyć swoją działalność na Starym Kontynencie. Stąd wybór miejsca nie był przypadkowy. Zadecydowały o tym świetne położenie naszego kraju w centrum Europy oraz doskonała sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła również wszystkie nasze dotychczasowe projekty e-commerce w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną pojawiać się także w innych częściach naszego kontynentu – mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni.

Panattoni Park Nadarzyn

Panattoni Park Nadarzyn to nowoczesny obiekt przemysłowy o powierzchni 54 000 mkw. JD Worldwide Logistics zajmie ponad 15 100 mkw., głównie pod magazyny. W parku znajdują się powierzchnie przemysłowe i biurowe dostosowane do wymagań klientów z wielu branż. Hala posiada nowoczesne doki przeładunkowe, bramy naziemne oraz szerokie place manewrowe.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.