Co ona wymyśliła?! Szokujący pomysł Rosjanki

Szokujący pomysł jednego z najsłynniejszych trenerów łyżwiarstwa na świecie. Eteri Tutberidze mówi, że tytuły nie powinny być przyznawane pod nieobecność Rosjan. – Gdzie są podstawowe zasady, gdzie jest honest play? – załamuje się jeden z faworytów Putina.

Arkadiusz Dudziak

Eteri Tutberidze

Getty Photographs / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Eteri Tutberidze

Jest jednym z najbardziej znanych trenerów łyżwiarstwa figurowego nie tylko w Rosji, ale na całym świecie. Eteri Tutberidze doprowadziła rosyjskich łyżwiarzy na szczyt, ale wokół jej metod treningowych było wiele kontrowersji.

Zwłaszcza po przyłapaniu na dopingu 15-letniej Kamili Walijewa. Ponadto Tutberidze jest oskarżany o brutalne i bezwzględne warunki pracy, a także zyskał przydomek „Diabeł”. Prawda jest taka, że ​​jeszcze przed 20 rokiem życia rosyjscy łyżwiarze często są psychicznymi i fizycznymi wrakami, a za to mają odpowiadać brutalne metody treningowe.

Sama Tutberidze była ulubienicą Władimira Putina, ale trochę lubiła Rosjan. Wszystko dlatego, że po agresji Rosji na Ukrainę wyjechała do USA. Ponadto z jej mediów społecznościowych zniknęły posty z rosyjską flagą, a także zdjęcia z Putinem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: Miss Euro 2012 zmieniła swój wygląd. Nie poznasz jej!

Teraz Tutberidze wpadł na kolejny „pyszny” pomysł. Trener twierdzi, że przy nieobecności Rosjan na arenach światowych nie należy aktualizować nie tylko rankingów, ale nawet przyznawanych tytułów.

„Mistrzostwa Świata, Grand Prix, aktualizacja rankingu itp. To wszystko jest bardzo frustrujące. Dużo rozumiem, ale nie akceptuję zawieszania naszych sportowców, dzieciaków z międzynarodowych zawodów. Oczywiście, lepiej dzielić się medalami i cieszyć się małym rzeczy, ale gdzie są podstawowe zasady – honest play?Albo jak to nam tłumaczyła troska o naszych sportowców” – pisze Tutberidze.

„Rankingi nie powinny być aktualizowane, a tytuły nie powinny być przyznawane pod naszą nieobecność. To absurd. Wiem, że sport zawsze zaciera granice i jednoczy wszystkich sportowców. z tej sytuacji.” – kończy trener.

Szkoda, że ​​nie mówiła tak głośno o zasadach honest play, gdy u jej podopiecznych wykryto doping.

Czytaj więcej:
Co się dzieje? Skoczkowie mocy kończą karierę
Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Wiadomo, kto wystartuje w Courchevel LGP

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.