Co tam się działo! Sensacje w Eastbourne

We wtorek na turnieju WTA 500 w Eastbourne wydarzyły się niesamowite rzeczy! Hiszpanka Paula Badosa i Greczynka Maria Sakkari odpadły, tenisistki rozstawione odpowiednio z numerami jeden i trzy.

Łukasz Iwanek

Paweł Bados

Getty Photos / Paula Badosa

We wtorek w Eastbourne druga runda prawie się skończyła (mecz Jil Teichmann – Harriet Dart został przerwany z powodu ciemności). Wielkich emocji dostarczył trzeci dzień turnieju. Odpadł Paul Bados (WTA 4), który przegrał 4:6, 3:6 z Jodie Burrage (WTA 169). W pierwszym secie doszło do jednej przerwy, którą Brytyjczyk dostał przy 5:4. W drugim meczu Hiszpan zbliżył się do 3:4 z 0:4, ale przegrał jeszcze dwa mecze. Burrage odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z pierwszej dziesiątki.

W ciągu 73 minut Brytyjka swoim pierwszym podaniem zdobyła 24 z 30 punktów. Uratowała dwa z trzech punktów przełamania i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. Burrage zmierzy się w ćwierćfinale z Beatriz Haddad Maią. Brazylijczyk ma w tym roku bilans meczowy 11-0 na trawie.

Maria Sakkari (WTA 5) przegrała 6:3, 5:7, 4:6 z Anheliną Kalininą (WTA 36). W dwugodzinnym i ośmiominutowym meczu obaj zawodnicy zdobyli po cztery przerwy. Grek (92-90) zdobył dwa punkty więcej. Ukrainiec może się teraz pochwalić dwoma zwycięstwami nad tenisistami z rankingu Prime 10. W zeszłym miesiącu w Madrycie wyeliminowała Garbine Muguruza.

Broniąca tytułu Jelena Ostapenko (WTA 14) pokonała Ajlę Tomljanović (WTA 45) 6:4, 6:4 w 77. minucie. W pierwszym secie Łotysz wygrał cztery mecze z rzędu od 2:4. Przez cały mecz zwycięzca 2017 roku Roland Garros wykorzystał cztery z pięciu punktów przerwy. Kolejnym przeciwnikiem Ostapenko będzie Madison Keys (WTA 24), która zamieniła sześć z 11 szans na przerwę i wygrała 6:4, 6:3 z Lauren Davis (WTA 102).

Petra Kvitova (WTA 31) wygrała 6:1, 7:6 (1) Donna Vekić (WTA 93). W 72. minucie Czeszka zaserwowała 11 asów i swoim pierwszym podaniem zdobyła 35 z 39 punktów. Mistrz Wimbledonu 2011 i 2014 zdobył dwa punkty przełamania i wykorzystał dwie z trzech szans na przełom.

Rothesay Worldwide Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA 500, boisko trawiaste, pula nagród 757,9 tys. dolarów
wtorek, 21 czerwca

Druga runda singli:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 8) bt Ajla Tomljanović (Australia) 6-4 6-4
Madison Keys (USA, 11 lat) bt Lauren Davis (USA) 6-4 6-3
Petra Kvitova (Czechy, 14 lat) bt Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6-1 7-6 (1)
Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) bt Paula Badosa (Hiszpania, 1) 6-4 6-3
Anhelina Kalinina (Ukraina) bt Maria Sakkari (Grecja, 3) 3-6 7-5 6-4
Jil Teichmann (Szwajcaria, 10) – Harriet Dart (Wielka Brytania, MŚ) 6:7 ​​(7), 6:4 * do uzupełnienia