Co zrobić, gdy w lesie spotkasz wilka? Sprawdź jak się zachować! Oto kilka wskazówek, aby wiedzieć, kiedy Twój zwierzak stanie Ci na drodze

Spacer po lesie to doskonały pomysł na spędzenie wolnego weekendu. Warto jednak pamiętać, że drzewa zamieszkują różne gatunki zwierząt, które możemy spotkać na naszej drodze. Co zrobić, gdy spotkamy wilka i zmierzymy się z nim? Jak powinniśmy się zachowywać? Uciec czy zachować spokój? Zobacz kilka wskazówek do zastosowania, gdy nie chcemy, aby drapieżnik uznał nas za zagrożenie.

Przyrodnicy i naukowcy od lat badają zachowanie zwierząt w lesie, wiele z nich obserwuje ich codzienność z ukrytej kamery. Ich obserwacje są dla nas niesamowitą lekcją przyrody, ale jak się zachować, gdy niespodziewanie na ścieżce nas obserwuje wilk? Do obecności większości z nich przyzwyczajeni są ludzie mieszkający w pobliżu lasu. Ci, którzy mieszkają w cichym mieszkaniu, mogą doświadczyć szoku. Co ważne, każdy, niezależnie od wiedzy o zwierzętach, musi je szanować.

Wilki działają instynktownie, są drapieżnikami poszukującymi pożywienia. Zazwyczaj unikają kontaktu z ludźmi, ale mogą się zdarzyć osoby, które będą próbowały skrócić dystans. Zachowanie podstawowych zasad pozwoli obu grupom na sprawne funkcjonowanie.

Fundacja WWF Polska stwierdza, że ​​od II wojny światowej nie zgłoszono żadnego przypadku ugryzienia człowieka przez wilka. Zdarza się, choć rzadko, że zostaje ugryziony. Najczęściej są to sytuacje, w których ludzie próbują nakarmić lub oswoić drapieżniki.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.