Czerczesow: Dostałem oficjalną ofertę przejęcia reprezentacji Polski

2021 był wyjątkowo burzliwyjeśli chodzi o pozycję trener reprezentacji Polski w piłce nożnej. W styczniu Jerzy Brzęczek został niespodziewanie zwolniony, a w grudniu rezygnacja z pracy Paulo Sousa zaskoczył wszystkich.

Zaczęło się szalone wyszukiwanie jego następcy, ponieważ “Biało – czerwony” mieli z perspektywy play-off bitwa być albo nie być w Katarze World Cup. Wśród kandydatów było wiele nazwisk, ale większość z nich zmarła w fazie spekulacji.

Ostatecznie prestiżowa praca Czesław Michniewicz został nagrodzony. Ale teraz okazuje się, że to nie był pierwszy wybór federacja narodowa. Wcześniej oferowane prowadzenie polskiego zespołu Stanisława Czerczesowa.

– PZPN dał mi do zrozumienia jesienią, że jest mną zainteresowany. Kiedy przyjąłem ofertę Ferencvarosa, zadzwonili i złożyli ofertę oficjalnie. Powiedziałem jednak wtedy, że już podpisałem umowę – mówi rosyjski trener w konwersacji ze stroną sport-express.ru.

Czerchasow podpisał umowę dokładnie z Ferencvarosem dziewięć dni przed formalnym pożegnaniem PZPN z Paulo Sousaktóry rozpoczął pracę w brazylijskim Flamengo.

Gdyby wszystko się potoczyło w nieco innej chronologii, już po kilku miesiącach mielibyśmy ogromny downside. koniec lutego Wojska rosyjskie zaatakowały niepodległą Ukrainę. W takich okolicznościach trudno to sobie wyobrazić Cherczeshov mógł jeszcze współpracować z kadrą „Biało-Czerwonych”.

59-latek, obecnie trener w sezonie 2015-16 doprowadził Legię Warszawa do tytułu mistrza Polski. W poprzednim cyklu wygrał ligę węgierską z Ferencvarosem. A w ostatnich tygodniach wprowadził ten klub do fazy grupowej Ligi Europy.

Podczas gdy Finały Mistrzostw Świata 2018 oraz Euro 2020 dyrygował Reprezentacja Rosji.

ZOBACZ TEŻ:


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.