Czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Polski Rajd Safari za nami

Przed rajdem wszyscy oczekiwali, że nazwa Safari bardzo dobrze pasuje do warunków, ale pogoda okazała się daleko poza oczekiwaniami.

AB

Czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup - Polski Rajd Safari za nami

Materiały prasowe / Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Polski Rajd Safari.

Rajd składał się z siedmiu odcinków specjalnych, z których pierwszy odbył się w sobotę, a pozostałe w niedzielę. Jeśli chcesz podsumować rywalizację w słynnym pucharze w dwóch słowach, możesz powiedzieć – Działo się!


Pierwszy etap wygrali liderzy klasyfikacji generalnej – Bartek Grabowski / Adam Binięda, drugi wygrał Bartek Wajzer, ale otrzymał jednominutową karę, co zepchnęło go na czwartą pozycję. Tak więc drugi był debiutant Tomek Woszuk z Wojtkiem Jermakowem. Trzecie miejsce zajęli Wojtek Musiał i Daniel Siatkowski.

W nocy ulewny deszcz zmienił warunki o 180 stopni i towarzyszył zawodnikom aż do mety. Tomek Woszuk, który wygrał cztery z sześciu rozegranych tego dnia odcinków, pokazał swoją dominację na mokrych i bardzo śliskich odcinkach. Grabowski nie poddał się i na mecie ustąpił tylko Woszuk. Olsztyński duet Bartek Wajzer / Adam Binięda stanął na najniższym stopniu podium.

Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup - Polski Rajd Safari.
Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Polski Rajd Safari.

Spokojnie jechali Wojtek Musiał i Daniel Siatkowski, co dało im więcej punktów do klasyfikacji sezonowej, w której zajęli drugie miejsce. Anna Gańczarek pilotowana przez Damiana Sytego może mówić o dużym pechu, miała dość niebezpiecznie wyglądający przewrót. Na szczęście załodze udało się “ożywić” samochód i dotrzeć do serwisu. Podczas serwisu ekipa Hołowczyc Racing miała tylko 10 minut na przywrócenie samochodu do pełnej sprawności – a zespół wykonał to zadanie wzorowo, umożliwiając Ani powrót na trasę rajdu.

Wszyscy zawodnicy Dacia Duster Motrio Cup zgłosili się na mecie rajdu. W tak ekstremalnych warunkach każdy z nich może poczuć się jak zwycięzca, a zespół Hołowczyc Racing udowodnił, że przebudowana przez nich Dacia to niemal pancerna konstrukcja.

Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup - Polski Rajd Safari.
Za nami czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup – Polski Rajd Safari.

Wyniki końcowe Polskiego Rajdu Safari:

 1. Tomek Woszuk / Wojtek Jermakow
 2. Bartek Grabowski / Adam Binięd
 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł
 4. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski
 5. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński
 6. Anna Gańczarek / Damian Sytyń

Klasyfikacja sezonowa Dacia Duster Motrio Cup:

 1. Bartek Grabowski / Adam Binięd
 2. Wojtek Musiał / Daniel Siatkowski
 3. Bartek Wajzer / Patryk Sudoł
 4. Anna Gańczarek /
 5. Tadeusz Rzuchowski / Wojtek Jermakow
 6. Tomek Woszuk /
 7. Arkadiusz Białobrzeski / Romek Kiciński

Kolejny rajd zaliczany do klasyfikacji pucharowej odbędzie się w pierwszy weekend września Baja Poland.

zgłoś błąd

Materiały partnerów

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.