Czy musisz już włączyć alarm? Pierwszy take a look at nie powiódł się

Reprezentacja Polski koszykarzy rozegrała pierwszy mecz kontrolny przed EuroBasketem 2022. W Turcji drużyna Igora Milicica została rozbita przez Ukrainę różnicą 28 punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Mecz towarzyski między Polską a Ukrainą

Materiały prasowe / KoszKadra / Mecz towarzyski Polski i Ukrainy

Taki wynik na pewno nie napawa optymizmem. Polacy z teoretycznie najsłabszym rywalem na liście sparingpartnerów przegrali 60:88 przed najważniejszym turniejem roku!

Polacy nie rozpoczęli meczu źle, bo w pierwszej kwarcie dali sobie 26 „punktów”, aw drugiej kwarcie przegrali nawet 21:36.

Wtedy jednak podopieczne Igora Milicica miały najlepszy okres w meczu. Ukraińcy przez osiem minut zdobyli tylko dwa „punkty”, dzięki czemu Polakom udało się nawet objąć prowadzenie 41:38.

Rywale jednak szybko się zmobilizowali. Odpowiedzieli serią 16:0, którą przebił tylko Jakub Garbacz. Jednak Ukraińcy złapali już taki wiatr w żagle, że ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone.

Garbacz był najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie z 10 punktami. Liderzy nie byli skuteczni. Michał Sokołowski miał z meczu 0/6, a Aleksander Balcerowski i Michał Michalak solidarnie 2/8.

Głównym problemem była jednak obrona. Ukraińcy byli skuteczni w kopnięciach w 58%. Wygrali też walkę na deskach i dali aż 25 asyst.

Polacy grali bez AJ Slaughtera, który leczy kontuzję kostki. Jego brak to wielka dziura w ofensywie naszego zespołu. Niestety nie ma w nim nikogo, kto mógłby go wypełnić i nadać mu tę jakość.

Kolejny mecz kontrolny polskiej reprezentacji czeka w niedzielę – wtedy zagrają w Stambule z gospodarzami, Turkami.

Polska – Ukraina 60:88 (17:26, 15:12, 16:22, 12:28)

Polska: Jakub Garbacz 10, Mateusz Ponitka 9, Jarosław Zyskowski 8, Michał Michalak 8, Aleksander Dziewa 7, Aleksander Balcerowski 6, Michał Sokołowski 4, Aaron Cel 4, Jakub Schenk 2, Michał Kolenda 2, Łukasz Kolenda 0, Dominik Olejniczak 0, Kacper Marchewka 0.

Ukraina: Issuf Sanon 15, Światosław Mychajliuk 12, Artem Pustovyi 12, Iwan Tkaczenko 10, Dmytro Skapincew 8, Pawło Krutous 8, Wiaczesław Bobrow 6, Witalij Zotow 5, Illia Sydorow 5, Wołodymyr Herun 4, Bogdan Bliznyuk 3, Denys 0, Lukashoval Andrij Wojnałowicz 0.