Debiut kapitana Bartosza Kurka. “To było ciekawe”

– Na swój debiut dostałem najsilniejszego przeciwnika na świecie – mówi Bartosz Kurek, który po raz pierwszy w roli kapitana poprowadził reprezentację Polski do zwycięstwa 3:1 z Brazylią.

Sebastian Szczytkowski

Bartosz Kurek

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Polska została pokonana dopiero w drugim secie. W pozostałych meczach jej przewaga nad Brazylią była wyraźna i nawet kilkuminutowa przerwa w czwartym meczu nie przeszkodziła w zamknięciu meczu i zdobyciu wszystkich punktów do tabeli Ligi Narodów. Biało-Czerwoni z sukcesem rozpoczęli turniej w Sofii.

– Wynik 25:16 w pierwszym secie mówi, że było łatwo, ale nie było nam łatwo na boisku. Była w nas nutka nerwowości, bo dla wielu był to debiut w konkursie. Pocieszamy się na chwilę zwycięstwem i zaczniemy skupiać się na kolejnym meczu – mówi w rozmowie z TVP Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek nie był w drużynie Nikoli Grbica na pierwszy turniej Ligi Narodów. Do zespołu dołączył przed meczami w Sofii i po raz pierwszy wcielił się w rolę kapitana.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: szła pod kosz i nagle… Coś niesamowitego!
– To było ciekawe. Myślę, że na swój debiut dostałem najsilniejszego przeciwnika na świecie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i poza drugim setem zdominowaliśmy boisko. Poluzowaliśmy się niepotrzebnie, ale tak wysoki poziom i koncentrację trudno utrzymać przez dwie godziny – wspomina napastnik.

Polacy stoją przed meczem z Kanadą, do którego nie mają dużo czasu na przygotowania. Starcie rozpocznie się w czwartek o godzinie 12:30.

– Kanada gra zupełnie inną siatkówkę niż na olimpiadzie. Widać, że chce coś zmienić i bardzo szybko gra. Musimy się do tego przystosować, bo Kanadyjczycy potrafią zaskoczyć, a jeśli nie wyjdziemy odpowiednio skoncentrowani, może to być dla nas bardzo trudne – ostrzega kapitan zespołu.

Czytaj też: Fabian Drzyzga zdradził, dlaczego nie dostał się na wizytę
Przeczytaj też: Odchodzi niespodziewana bohaterka finałów Ligi Tauron

Czy Polska odniesie wszystkie zwycięstwa w turnieju w Sofii?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.