Dobra mokra robota! Deszcz nie przeszkadzał Pawłowi Fajdkowi

Pierwsza edycja Diamentowej Ligi na ziemiach polskich, zorganizowana na 54-tysięcznym Stadionie Śląskim w Chorzowie, zmusiła tyczkarzy już na wstępie do „mokrej pracy”, bo po kilku dniach 30-stopniowego upału padał deszcz. Nie przeszkodziło to byłemu wicemistrzowi świata, rekordzistce Polski (6,02 m) w skoku o tyczce Piotrowi Liskowi z 5,53 mw próbie inauguracyjnej. Rekordzista świata (6,21), szwedzki reprezentant Armand Duplantis wystartował od 5,63, mając w tym teście kolosalną różnicę nad poprzeczką.

W rozgrywanych w tym samym czasie konkurencjach lepszy od pięciokrotnego mistrza świata Pawła Fajdka (młot poza sektorem rzucania) Wojciech Nowicki na Mistrzostwach Świata w Eugene wystartował na drugim miejscu, od razu wyprowadzając prowadzenie z wynikiem 78,05, tracąc go natychmiast, gdy Norweg Eivind Henriksen machnął 78 , 48. Jednak Fajdek od razu udzielił mocnej odpowiedzi – 81,27, sygnalizując, że będzie rządził na Stadionie Śląskim, co potwierdził w trzeciej rundzie z wynikiem 80,76, kompletnie zaniepokojony tym, że koło zostało zalane wodą.

Tymczasem w rywalizacji kobiet wrażenie zrobiła Amerykanka Janee Kassanavoid – 74,89, 3 centymetry dalej niż na mundialu w Eugene, gdzie była trzecia. Brązowa medalistka olimpijska Malwina Kopron dała na begin 70,37, a mistrzyni świata Brooke Andersen tylko 69,93.

***

– Najpierw piłkarz, potem celebryta – mówi o sobie. Nie „chodzi po ścianach”, nie zwraca na siebie uwagi mediów. Interesują go media, choć niekoniecznie w kontekście sportowym. Łukasz Kadziewicz wypytuje go o karierę piłkarską, a Jarosław Bieniuk odpowiada, co dał mu sport, co wziął i czy czuł się spełniony zawodowo. – W piłce nożnej pułap jest tak wysoki, że trudno powiedzieć – jestem zadowolony – przyznaje. Przyznaje, że na jego karierę duży wpływ miało jego życie prywatne. Pozytywne? Negatywne? Pokazuje też, czego brakowało jego pokoleniu, by sięgnąć po więcej w piłce nożnej i jakie może mieć to połączenie… z Unią Europejską.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.