Douglas Costa pomylił MLS z MMA. „Stracił głowę” [WIDEO] Piłka nożna

62 minuty w meczu MLS pomiędzy Las Angeles Galaxy a Colorado Rapids (4:1). Do tych pierwszych od początku zalicza się Douglas Costa, a mecz rozgrywa się zgodnie z planami kalifornijskiego zespołu – tablica wyników to 4-0. Wszystko wydaje się być pod kontrolą, gdy były skrzydłowy Juventusu bezmyślnie fauluje na własnej połowie, wchodząc na przeciwnika, a gdy inny przeciwnik biegnie do niego, Costa uderza go jak zawodnik MMA w twarz.

Obejrzyj wideo
“Szczęsny jest krytykowany, ale ma wsparcie Allegriego. Trener jest po jego stronie”

BBC znalazło nagrania z ostatniego lotu hali. „Człowieku, boję się”

„Szok”, „Skandal”, „Stracił głowę”

Wiersz. Dezorientacja. Efekt? Czerwona kartka dla Costy i duży znak zapytania, dlaczego tak doświadczony piłkarz postąpił tak głupio w tak nieszkodliwej sytuacji. „Szok”, „Skandal”, „Stracił głowę”, możemy przeczytać pod wideo z tej sytuacji.

“Były zawodnik Juve, mimo wysokiej przewagi 4 bramek, dosłownie stracił głowę. Doprowadził do prawdziwej walki, zdobywając w ten sposób właściwą czerwoną kartkę”, opisuje włoski dziennik Tuttosport.

Przyczyna wybuchu nie jest znana – bo tak należy nazwać zachowanie Brazylijczyka. Costa nie był wcześniej prowokowany ani sprowokowany, a mecz nie mógł być bardziej sprzyjający. Dobrze wygląda też sytuacja w klubowej tabeli Los Angeles. Obecnie zajmują siódme miejsce, jako ostatnie gwarantują udział w fazie play-off, a przed nimi trzy mecze z drużynami, które są niżej w tabeli.

Nie wiadomo, jak długo może trwać przerwa dla Costy, który po wyjątkowo niesportowym zachowaniu może spodziewać się dłuższej przerwy.

Minęły dwa lata, odkąd Douglas Costa, były skrzydłowy Szachtar, Bayernu i Juventusu, opuścił stary kontynent. 32-letni Brazylijczyk najpierw przeniósł się do swojej rodzimej ligi, do Gremio, a w sezonie 2022 podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy. Tam robi średnią.

Frustracja kapitana Man United.  Uznał winnego swojej słabszej formyFrustracja kapitana Man United. Uznał winnego swojej słabszej formy

Douglas Costa strzelił trzy gole i asystował w 25 meczach w tym sezonie. Los Angeles Galaxy ma 43 punkty i zajmuje siódme miejsce w Konferencji Zachodniej. Traci jednak 21 punktów do wiodącego Los Angeles FC.