Dramat rywalki Świątek! Polka reaguje na fatalne wieści

Daria Saville (dawniej Gawriłowa, bo z pochodzenia Rosjanka) podobnej kontuzji doznała prawie dekadę temu – w 2013 r.. Doskonale pamiętała, jak trudna i żmudna była rehabilitacja, dlatego modliła się, aby badania nie ujawniły drugiego zerwania więzadeł. Niestety – tak się stało.

28-latek w pierwszej rundzie turnieju WTA w Tokio zmierzył się z byłym liderem rankingu, Naomi Osaka. Już po dziewięciu minutach gry jednak upadła na kort, trzymając się za kolano i nie była w stanie samodzielnie wstać. Poruszony rywal zbliżył się do niej, oferując pomoc. Służby medyczne pojawiły się szybko u Australijczyka i przetransportowały ją do szpitala.

Tenisistka wróciła już do ojczyzny, gdzie podda się długiej kuracji. Na pewno nie zobaczymy jej na kortach pod koniec sezonu, a prawdopodobnie także na początku 2023 roku. Oznacza to, że nie pojawi się na magazynie Australian Open, pierwszy turniej wielkoszlemowy w kalendarzu.

Za pechową kontuzję Saville Iga Świątek odpowiedziała. Co ciekawe, nasza rodaczka meczem z tą rywalką otworzyła idealny dla niej sezon 2022, podczas którego wygrała m.in. Roland Garros i US Open a także objął lider w rankingu WTA.

– Szybkiego powrotu do zdrowia! – napisała Polka pod jednym z postów Australijczyka na Twitterze, 55. teraz światowa zawodniczka.

Iga Świątek obecnie robi sobie krótką przerwę od zawodów. Powróci do działania na początku października, w trakcie turniej w Ostrawie (3-9 października). 21-latka, jak jej ostatnia rywalka z US Open – Ons Jabeur jest już pewna swojego udziału w turnieju finałowym, tradycyjnie wieńczącym sezon.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.