Dramatyczne sceny. Przerwał grę i poszedł z pomocą

Komentatorzy byli zachwyceni zachowaniem Juncheng Shang. W mgnieniu oka młody tenisista pomógł chłopcu w podawaniu piłek.

Rafał Szymański

Juncheng Shang

Twitter / ATP Challenger Tour / Na zdjęciu: Juncheng Shang

We wtorkowym meczu Juncheng Shang i Stefana Dostanica powtórzyły się wydarzenia, które miały miejsce poza kortem. Niebezpiecznie wyglądająca sytuacja miała miejsce w amerykańskim Lexington.

Podczas meczu jeden z chłopców od podania piłek źle się czuł. Na szczęście chińska tenisistka była przytomna. Młody Shang szybko zareagował i pospieszył na ratunek.

– Wszystko jest w porządku? Zemdleje! powiedział Shang. Zawodnik rzucił rakietę na ziemię, wziął chłopca na ręce, zaniósł go w cień i wręczył mu butelkę z wodą. Amerykańscy kibice nagrodzili tenisistkę brawami. „Wspaniały pokaz sportowej rywalizacji i troski” – zachwycał się komentator.

W końcowej analizie 17-latek pokonał Dostanic 6:0, 4:6, 6:3. W kolejnych dniach Chińczycy rozprawili się z Michaiłem Kukuszkinem (7:6, 6:3) i Romanem Safiullinem (0 :6, 6:4, 7:5), awansując tym samym do półfinału turnieju ATP Challenger Tour.

Shang świetnie sprawdza się na boisku i poza nim. W 2021 był liderem rankingu ITF Junior.

Przeczytaj także:
Znany tenisista zdradził, na co był chory. Teraz chce pomagać innym
Polak wygrywa turniej w Gruzji. W półfinale było gorąco

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.