Drejer został zasugerowany przez Kennetha Hansena

W niedzielnych Derbach Południowych w świetnym stylu zaprezentowała się Unia Tarnów. “Jaskółki” źle rozpoczęły mecz, ale z czasem dogoniły gości z Rzeszowa i zdołały wygrać bardzo ważny mecz 52:37.

Trener „Jaskółek” nie krył radości z wyniku. Miejscowy trener bardzo pochwalił całą drużynę. – W końcu! Bardzo się cieszymy, bo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Bardzo wierzyłem w chłopców i szczerze czułem, że wygrają, mimo że zaczęliśmy źle – były żużlowiec powiedział gorąco.

Burza zwróciła uwagę na tor, który szybko wysychał w bardzo upalną niedzielną pogodę. – To był bardzo trudny tor, dobrze się zjeżdżał, ale momentami był też bardzo śliski. Dzisiaj chłopaki jechali bardzo szybko. Kilka biegów z rzędu miało coraz lepsze czasy, co nie zdarza się zbyt często. Pogoda zrobiła swoje. Od czasu do czasu trzeba było rosnąć, bo robiło się zakurzone – – powiedział Storm. – Ważne jest jednak, abyśmy wymyślili, jak na nim jeździć – dodał popularny „Stanley”.

Jednym z objawień meczu Derby był młody, zaledwie 17-letni Duńczyk. William Drejer po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się w polskiej lidze. Zdobył 6 punktów i bonus, stając się nowym faworytem kibiców Tarnowa.

– Zostaliśmy zauważeni przez Kennetha Hansena i długo nam sugerowali, a on zaproponował sprawdzenie go w Polsce. Od razu można było poczuć, że to expertise. Chcieliśmy go pobrać kilka tygodni temu i sprawdzić w DMPJ w Krośnie, ale zawody były często przekładane i ten debiut był tak opóźniony, że w końcu przyszedł na treningi i od razu wskoczył do zawodów. Było oczywiste, że był szybki. Nie raz przegrał begin z naszymi chłopakami, ale był już przed wyjściem. Dziś pojechał świetnie, był odważny, nie bał się jazdy. Będzie do tego użytek – zaznacza trener “Jaskółek”.

OBEJRZYJ SPEEDWAY GRAND PRIX POLSKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W EUROSPORT EXTRA NA PLAYER.PL!

Trener jest tuż za podopiecznym

Dzień przed derbami Stanisław Burza zajął drugie miejsce podczas zawodów IMŚ na długim torze, które odbyły się na torze w Rzeszowie. Zwycięstwo przypadło jego uczniowi Kennethowi Hansenowi z Tarnowa, trzecie miejsce zajął Chris Harris. Jak ocenia te zawody?

– Cieszę się, że wskoczyłem na podium, ale teraz marzę o tym, żeby się przespać. Spałem 2-3 godziny przez ostatnie 3-4 dni. Robiłem silniki dla siebie i dla graczy. Poszedłem spać o 4, żeby wstać o 6, więc teraz czas na weekendowy sen – powiedział żartobliwie podopieczny Unii Tarnów.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów, kliknij śledź speedwaynews.pl w Google Information

Obserwuj nas!

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.