Dudek był pod wrażeniem reprezentanta Polski. „Bardzo szybko przystosowany” Piłka nożna

Gra Sebastiana Szymańskiego nie pozostaje niezauważona. Przed czwartkowym meczem z Holandią Polak komplementował m.in. Louisa van Gaala. Reprezentant Polski ma bardzo dobre wejście do nowego klubu i szybko stał się ulubieńcem kibiców, którzy w sierpniu wybrali go na najlepszego zawodnika Feyenoordu.

Obejrzyj wideo
Lewandowski, Piszczek i Dudek w Alei Gwiazd. „Chciałbym jeszcze raz tu zagrać”

Dudek życzy Szymańskiemu walki o mistrzostwo Holandii

– Mam nadzieję, że będzie walczył o tytuł z Feyenoordem i będzie mógł odnosić kolejne sukcesy na europejskich boiskach. Jeśli przyjrzę się jego pochodzeniu w Holandii, myślę, że bardzo szybko się przystosował. Rozmawiałem z nim w tym tygodniu przy okazji zgrupowania kadry narodowej i był bardzo zadowolony – mówi Dudek, który najlepiej wie, jak smakują mistrzostwa i gra dla Feyenoord Rotterdam. Były bramkarz grał dla holenderskiej drużyny przez 5 sezonów w latach 1996-2001 i świętował tytuł mistrza Holandii w sezonie 1998/99.

– Jestem dumny, że grałem w tak wspaniałym klubie. Nadal utrzymuję kontakt z moimi przyjaciółmi w Rotterdamie. Wszystko, co osiągnąłem w swojej karierze, zawdzięczam Feyenoordowi. Nigdy tego nie zapomnę. Tam udało mi się tak rozwinąć, że pojechałem do Liverpoolu, z którym zdobyłem najpiękniejsze trofeum w piłce nożnej, czyli Ligę Mistrzów – przyznaje Dudek, który w 2001 roku dołączył do zespołu Liverpoolu z reprezentacji Holandii.

Tam przypomniał sobie magiczne parady z finału Ligi Mistrzów 2005 w Stambule, który „The Reds” wygrali po rzutach karnych z AC Milan. Dwa lata później dołączył do Realu Madryt, gdzie był zastępcą Ikera Casillasa aż do przejścia na emeryturę w 2011 roku.

Więcej takich informacji można znaleźć na Gazeta.pl

Tego lata Sebastian Szymański został wypożyczony z Dynama Moskwa do Feyenoord Rotterdam. Już w swoim debiucie przeciwko Vitesse zaliczył dwie asysty. Do tej pory w barwach nowego klubu Szymański rozegrał 7 meczów, w których strzelił 2 gole i zaliczył 3 asysty. Choć Polak jest wypożyczony tylko do końca tego sezonu, pojawiają się głosy o wykupieniu go od rosyjskiej drużyny.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.