Dziki na ulicach stolicy. Niebezpiecznych sytuacji jest coraz więcej!
Autor: Canva.com
Zdjęcie ilustracyjne


Po ulicach stolicy i okolicznych miast coraz częściej włóczą się dzikie zwierzęta, takie jak łoś i dzik. Zwierzęta wyruszają w poszukiwaniu wody i pożywienia łatwo dostępnego w mieście. Niestety stanowią poważne zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza jeśli wpadną w szał.

Dziewięć dzików zostało „zredukowanych” w Wawrze od 9 marca do 31 maja – napisała dyrektor koordynatora ds. zielonej Warszawy Magdalena Młochowska w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Lecha. „Obecnie trwa ponowna analiza zgłoszeń mieszkańców i instytucji dotyczących zagrożenia – na terenach zurbanizowanych m.st. Warszawy, powodowanego przez dziki. Po zakończeniu postępowania przygotowawczego, którego celem jest koordynacja działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz obiektów znajdujących się w jej granicach administracyjnych, podjęte zostaną działania w celu wyeliminowania zagrożenia ze strony dzików w m.st. Warszawie. – dodał dyrektor-koordynator.

Dziesiątki tysięcy strajkujących na ulicach Tbilisi! Gruzja chce być w Unii Europejskiej…

Spotkałeś dzika? Sprawdź jak się zachować?

Dzik jest dziki, dzik jest zły… Nie zawsze! Pamiętaj, że zwierzęta leśne również odczuwają strach. Powinieneś być ostrożny w kontaktach z nimi. Jeśli masz psa, trzymaj go z daleka na smyczy, ponieważ może zostać poważnie poturbowany, jeśli zaatakuje dzika. Podczas spotkania twarzą w twarz:

  • Zachowaj dystans
  • Nie prowokuj zwierzęcia
  • Nie karm dzików

Możesz spróbować wystraszyć zwierzę z Twojej posesji głośnymi dźwiękami. Obecność nieproszonego gościa należy zgłosić straży miejskiej.

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11

Gdzie mieszka Marcin Miller?

Krzysztof Gawkowski: Cenę paliwa można obniżyć o ponad 1 zł

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.