E-mail ojca Neymara wyciekł. Wiemy, dlaczego odszedł do PSG Soccer

Neymar grał w FC Barcelona od 2013 do 2017 roku. Był jednym z najbardziej utytułowanych graczy w katalońskiej drużynie. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 186 meczów, strzelając 105 bramek i 76 asyst. Mimo rewelacyjnych wyników Brazylijczyk postanowił zmienić otoczenie i przeniósł się do Paris Saint-Germain za rekordowe 222 mln euro. 30-letni napastnik wyjaśnił później, że powodem jego decyzji była potrzeba nowych wyzwań. Teraz na światło dzienne wychodzą kolejne szczegóły dotyczące odejścia gracza.

Obejrzyj wideo
Lewandowski wrócił do domu. Reakcja fanów była podzielona

„El Mundo” ujawnił kulisy odejścia Neymara z PSG. Wypłata premii jest kością niezgody. Rozmowa z ojcem w tle

„El Mundo” opublikował kolejny artykuł z serii „BarcaLeaks”. Tym razem redakcja ujawniła, co działo się w ostatnich dniach Neymara w Barcelonie. Według dziennikarzy władze katalońskiego zespołu zorganizowały zespół zarządzania kryzysowego, aby przekonać Brazylijczyka do pozostania w zespole. Osobą odpowiedzialną za rozmowy z napastnikiem i jego ojcem był ówczesny dyrektor piłkarski Raul Sanllehi.

Kocioł w Bayernie. Władze klubu wskazały największego winowajcę kryzysu

Działacz powiedział redakcji, że na początku ojciec Neymara był po stronie klubu i próbował przekonać syna do pozostania w stolicy Katalonii. – Przez tygodnie zapewniał mnie, że pracuje nad Brazylijczykiem. Próbował przekonać go, by nie popełnił błędu dołączenia do PSG. Może się to wydać dziwne, ale wtedy wierzyłem mu w stu procentach. Myślałem, że wiem, kiedy blefować, a kiedy nie. Wtedy wydawało mi się, że jest ze mną szczery. Nigdy nie pokazał, że zależy mu na pieniądzach. Zawsze brał udział w rozmowach z synem i stawał po naszej stronie – wyjawił Sanllehi.

– Problemem nie był wtedy ojciec, jak sugerowały media, ale sam zawodnik. Neymar miał ze sobą kłopoty. Myślał, że jeśli zmieni otoczenie, ucieknie od nich, ale tak się nie stało. (…) Wielokrotnie z nim rozmawiałem. Czasami płakał przede mną i przyznawał się, że się zgubił. Cała drużyna go wspierała, ale w końcu koledzy z drużyny mieli go dość. My też, kontynuował.

Reżyser przyznał, że to, co wydarzyło się później, przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Niemal w ułamku sekundy Neymar Senior zmienił swoje nastawienie do Barcelony i to on wpłynął na ostateczną decyzję Brazylijczyka. Co go tak zdenerwowało?

– Złość ojca pojawiła się, gdy do mediów wyciekła informacja o wysokości premii za podpisanie umowy. „Już ci nie ufam. Oszukiwałaś mnie przez tyle lat” – krzyczał mój ojciec, podkreślił Sanllehi. Aktywista wspomniał również, że to właśnie wtedy sztab Neymara zażądał natychmiastowej wypłaty napastnikowi premii w wysokości 64,4 mln euro. Barcelona się na to nie zgodziła i zadecydowała również o odejściu Brazylijczyka.

– Ojciec był po naszej stronie, dopóki nie wyciekły informacje o premii. Następnie oskarżył nas o celowe ujawnianie tych danych, aby wywrzeć presję na gracza. Ponadto powiedział, że jeśli nie otrzyma dziś premii, to będzie miał podstawy prawne do rozwiązania umowy. Wtedy możemy nawet nie zobaczyć 222 milionów z PSG, a gracz przeniesie się do Francji jako wolny agent, ujawnił Sanllehi.

Ostatecznie Neymar opuścił Barcelonę. Według dziennikarzy, jedynym pocieszeniem dla katalońskiego zespołu było to, że Brazylijczyk nie wybrał Realu Madryt.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kłopoty Fabiańskiego w West Ham.  Klub znalazł swojego następcęKłopoty Fabiańskiego w West Ham. Klub znalazł swojego następcę

W PSG Neymar również radzi sobie przyzwoicie. W tym sezonie rozegrał 11 meczów, strzelił 11 bramek i 8 asyst. Jednak w barwach mistrza Francji zagrał w 155 meczach, w których strzelił 111 bramek i zaliczył 68 asyst.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.