Ekstraklasa. VAR miał pomagać arbitrom, ale zawodzi

Aż do pierwszej kontrowersji meczu Stal Mielec – Cracovia to było już w 38. sekundzie spotkania. Przejął piłkę w polu karnym gości Maciej Domańskia następnie minimalnie go wypuścił. Gdy piłkarz Stali biegł do piłki, bezlitośnie go zaatakował Jakub Myszor, powodując upadek zawodnika z Mielca. Sędzia Jarosława Przybyły zdecydował, że to legalne i wznowił grę.

Powtórzenia tego starcia nie pozostawiają złudzeń. Gracz Cracovii spóźnił się i zamiast atakować piłkę, zaatakował przeciwnika. Dlatego sędzia Przybył powinien podyktować rzut karny dla Stali Mielec w pierwszej minucie. Niestety sędziowie VAR, których funkcję pełnili, nie przyszli z pomocą arbitrowi Tomasz Kwiatkowski oraz Marcina Borkowskiego. Trudno powiedzieć, jak zinterpretowali to starcie.

Do drugiej kontrowersji i jednocześnie poważnego błędu w meczu Stal – Cracovia Przyszło to w 43. minucie, kiedy gospodarze strzelili 1-0. Niestety przy bramce dla Stali doszło do spalonego, czego nie zauważył sędzia na boisku ani sędziowie VAR. Trudno uzasadnić tę decyzję, bo wydaje się jednoznaczna.

Gdy Cracovia dośrodkował piłkę do pozycji spalonej, był na pozycji spalonej Arkadiusz Kasperkiewicz. Gracz Stala aktywnie przeszkadzał Otar Kakabagaktóry mógł walczyć o piłkę lecącą w jego kierunku. Niestety, sędziowie nie zauważyli, że zawodnik Cracovii był trzymany przez przeciwnika i że miał szansę na walkę i przechwycenie piłki. Moim zdaniem sędziowie powinni gwizdać na spalonym na przeszkadzanie przeciwnikowi. Dlatego uważam, że bramka dla Stali Mielec została strzelona nieprawidłowo.

W 55. minucie meczu Stal Mielec wykonanie rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu w pole karne Cracovii na boisko wpadł Arkadiusz Kasperkiewicz, żądając „jedenastki” cios. Sędzia Jarosław Przybył pozostał nieugięty i polecił kontynuować grę.

Po chwili sędziowie VAR interweniowali i wezwali swojego kolegę na monitor. Po weryfikacji wideo Jarosław Przybył zdecydował się podyktować Stali rzut karny, co było słuszną decyzją. Możesz zobaczyć w powtórkach, że Dawid Jabłoński nielegalnie trzymał za koszulkę Kasperkiewicza, co pozbawiło go szansy na walkę o piłkę. Za swoje zachowanie zawodnik Cracovii otrzymał dodatkową żółtą kartkę, co skutkowało wykluczeniem, bo już taką miał na koncie. Do występu „jedenastki” podszedł Maciej Domański i wyprowadził Stal na dwubramkowe prowadzenie.

Sędzia Jarosław Przybył nie ma dobrego startu w sezonie 2022/23. W zeszłym tygodniu było o nim głośno, gdy prowadził spotkanie w 1. lidze Fortuna. W meczu na szczycie Wisła Kraków – Arka Gdynia sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, które podzieliły kibiców.

Czytaj też: Legendarny sędzia kończy karierę. Zabraknie go w Lidze Mistrzów

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.