Emocje wzięły górę. Wielki mistrz pożegnał się ze sportem

Federer i Nadal mieli piłkę meczową w supertie-breaku, ale zawiedli zakończyć spotkania zwycięstwem. Wygrali je Sock i Tiafoe 4:6, 7:6, 11-9, a potem rozpoczęło się pożegnanie wielkiego mistrza.

Szwajcar udał się na środek kortu ze swoimi kolegami z drużyny z Europy, żegnając się z tenisem i żegnając się z kibicami zgromadzonymi na O2 Arenie.

– To był dla mnie niesamowity dzień. W pewnym sensie mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy. Doświadczam tego wszystkiego, bo to był ostatni raz. Być tutaj w towarzystwie kolegów, stresować się przed pójściem do sądu. Cieszę się, że przez to przeszedłem – powiedział po meczu Federer.

Cieszę się, że mogłem grać w tenisa. Uwielbiałem tę grę – wyjaśnił i wtedy nie mógł tego znieść, znów pojawiły się emocje i łzy.

– Ciężko mówić o tych wszystkich rzeczach, ale kiedyś trzeba było to powstrzymać. To ważny second dla mojej rodziny – dodał Szwajcar, który w swojej karierze wygrał 103 turnieje ATP, w tym 20 turniejów wielkoszlemowych.

Ale nie tylko Federer nie mógł powstrzymać łez. Jego krewni, w tym żona Mirka, również nie mogli tego znieść. Były też jego dzieci, dwie dziewczynki i dwóch chłopców, a także rodzice.

Nadal miał łzę w okuktóry był ostatnim, który grał z nim na korcie.

Szwajcarka tenisistka skończyła w sierpniu 41 lat, a miesiąc później pożegnała się z zawodowym sportem.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.