Excessive League wylosowała karty. Oto kolejny rywal Artura Szpilki

Wiadomo już, z kim Artur Szpilka zmierzy się podczas gali Excessive League. Jego rywalem będzie mistrz Polski w K1 Denis Załęcki. Pojedynek odbędzie się 17 września w Gliwicach.

Łukasz Witczyk

Artur Szpilka

Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Kilka dni temu organizacja Excessive League poinformowała o zakontraktowaniu Artura Szpilki. Były pretendent do tytułu mistrza świata w boksie rozpoczął karierę w MMA i wygrał swoją debiutancką walkę z Siergiejem Radczenką. Teraz Szpilka stoi przed kolejnym wyzwaniem na nowej sportowej drodze.

W poniedziałek władze Excessive League poinformowały, że rywalem Szpilki będzie Denis Załęcki. To mistrz Polski w K1. „MMA i trzy czterominutowe rundy. A w klatce Artur Szpilka i Denis Załęcki” – relacjonowano na instagramowym profilu organizacji freakfight.

“Szpila czy Unhealthy Boy? W tym pojedynku nie będzie litości. To ogromne wyzwanie dla obu zawodników. Kandydat do pasa wagi ciężkiej WBC kontra nieprzewidywalny streetfighter” – dodano w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: „Nie zamierzam tego ukrywać”. Gamrot oszalał po walce

Szpilka zapowiadał wcześniej, że jego walka będzie „sportowa”. Sam pojedynek z Załęckim traktuje jako wyzwanie. Pisał o tym na swoim profilu na Twitterze.

“No, pojedynek sportowy fruu. MMA z mistrzem Polski w K1 zaliczam walkę do tych z kategorii problem. Zwłaszcza, że ​​Denis ma doświadczenie w walkach ulicznych. Pospiesz się z biletami, bo 1/4 hali została sprzedana w jeden dzień” – zachęcali fani Szpilka.

Gala odbędzie się 17 września 2022 roku w Arenie Gliwice. Będzie to czwarta impreza organizowana przez Excessive League.

Przeczytaj także:
Tragiczny nokaut. 23-letni kickboxer nie żyje
Artur Szpilka został trafiony w kość. Ledwo mógł utrzymać się na nogach

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.