Fani są już zmęczeni. „Nie zasłużyliśmy na to”

W tym sezonie Motor Lublin zmierza po tytuł Drużynowego Mistrza Polski, ale stadion, na którym rywalizuje, jest za mały na realia tego miasta. Kibice wicemistrzów Polski wysłali record otwarty do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Michał Mielnik

Lubelscy fani motoryzacji

WP SportoweFakty / Michał Chęciny. / Lubelscy Zwolennicy Motoryzacji

W środowy wieczór w Lublinie na Placu Litewskim odbędzie się demonstracja na temat budowy nowego stadionu żużlowego w tym mieście. Fani Motor Lublin są zmęczeni czekaniem na nowy obiekt i postanowili to pokazać.

Oprócz samego apelu, w środę Stowarzyszenie Miłośników Żużlu Lubelskiego „Żużlowa Euforia” wysłało record otwarty do Prezesa Krzysztofa Żuka. W nim przedstawiają swoje argumenty za budową stadionu. Jednym z nich jest promocja miasta poprzez fanów, którzy od 2019 roku są na ustach nie tylko krajowych, ale i światowych mediów. Media takie jak BBC i CNN pisały o słynnym sektorze wind.

Poniżej przedstawiamy fragment listu otwartego SKLŻ „Speedway Euphoria” do Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Cały record można przeczytać TUTAJ.

„Ekstraliga Żużlowa to najchętniej oglądane rozgrywki drużynowe w Polsce. Wszystkie mecze Motor Lublin są pokazywane na platformach Canal+ i Eleven Sports activities oraz w kilku aplikacjach mobilnych. Każdy mecz transmisyjny ogląda setki tysięcy widzów, a mecze Motoru znajdują się wśród najlepsi widzowie.

Nie chcemy, aby głównym tematem transmisji z naszego miasta były kwestie związane z obiektem nieprzystającym swoim standardem do jakości produktu, jakim jest PGE Ekstraliga. Nie zasłużyliśmy na to. Nie chcemy dalej stawiać czoła niezrozumiałym wyzwaniom XXI wieku.

Jak długo wielu z nas nie będzie mogło chodzić na mecz? Jak długo kupowanie losu on-line będzie porównywalne z wygraniem losu na loterię? Jak długo szczęśliwcy, którym udało się zdobyć bilet, nie będą mogli zabrać na mecz swoich dzieci, małżonków i przyjaciół, tłumacząc im, że na stadionie nie ma dla nich miejsca? Jak długo kamery telewizyjne będą pokazywać tymczasowe toalety lub niewystarczającą ilość miejsc dla osób niepełnosprawnych? Ile lat żużlowa Polska będzie podziwiać Lublinian i niepowtarzalną atmosferę stworzoną przez lubelskich kibiców drwiąc z naszego stadionu? “

ZOBACZ WIDEO Pracował nad słabościami i okazało się to rewelacją. Bellego mówi, co jeszcze trzeba poprawić

Czy w Lublinie powinien powstać nowy stadion?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.